Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Opel Insignia nafocen bez maskování. Je nádherný!

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 5. 12. 2016 • 23:37
21
136
Zobrazit náhledy (21)
opel novemodely opel novemodely opel novemodely opel novemodely opel novemodely opel novemodely opel novemodely opel novemodely opel novemodely opel novemodely opel novemodely opel novemodely opel novemodely opel novemodely opel novemodely opel novemodely
Nová generace Opelu Insignia se ukáže na březnovém autosalonu v Ženevě. Dva exempláře byly nafoceny na ulici bez špetky maskování!

Druhou generaci Opelu Insignia jsme již vyzkoušeli v exkluzivní předpremiéře, tehdy však šlo o maskované prototypy a netradiční testování pouze pro pár vyvolených novinářů převážně ze Švýcarska a Rakouska. Hrubou představu o tvarech karoserie jste si mohli udělat už z přiložených fotografií, nyní ale přinášíme pohled na dva zcela odmaskované prototypy, který byly zachyceny za bílého dne během tvorby oficiálních záběrů. Co říkáte na sedan a kombi? Podle nás jsou nádherné!

V obou případech se jedná o vrcholnou linii OPC Line, se kterou se můžete setkat také u aktuálně prodávaných modelů. Bez přehánění jsme naprosto unesení! Nízká a široká karoserie sedanu trochu připomíná BMW 6 Gran Coupé, masivní kombi s dlouhým zadním převisem a plovoucím posledním sloupkem karoserie snad nemá v mainstreamovém segmentu obdoby. Snímky byly pořízeny v ulicích Los Angeles, což není až takovým překvapením. Stejně jako první generace insignie by se totiž i ta nová mohla v USA prodávat pod názvem Buick Regal.

Vůz se oficiálně představí na březnovém autosalonu v Ženevě a do prodeje by se mohl dostat už během léta. Výrobce slibuje snížení hmotnosti až o 195 kilogramů (nejméně však o 140 kilogramů), z toho téměř 60 kilogramů ušetřila nová karoserie vyrobená z vysokopevnostních ocelí a hliníku. A to insignia mezigeneračně výrazně narostla, v rozvoru dokonce o 92 milimetrů! Základní verze s motorem 1.5 Turbo/121 kW váží pouhých 1438 kilogramů.

Foto: Jalopnik, Carscoops

Související články

Témata
7. 12. 2016 14:11
OPC Line
Letmým pohledem na Brembo brzdy je zřejmé, že se nejedná o OPC Line, ale plnotučné OPC. Opel tedy končí s radikálně změněným vzhledem a přechází spíš na přístup Audi/S-Line.

Jinak za mě krásné auto.
Avatar - fOE
7. 12. 2016 08:07
Re: Výborně, Opele!
Nekvalitni interier ve srovnani se superbem pobavil. :yes: >:D
Avatar - fOE
7. 12. 2016 08:05
Re: Výborně, Opele!
Ford ceka na FL, v US uz v prodeji, v EU behem pristiho roku.
Za me je slabina fordu, nebo dlouho byla, infotainment a misto (coz mel spolecne s insignii), kdo ale nepotrebuje vozit vzduch, nebo nema deti vzrustem vhodne do stredoskolskeho basketbaloveho teamu, udela s mondeem lepe. Je to i podle me poctivejsi auto stredni tridy. Nejake hrani se na sportovnost s 5m autem, idealne v dieslu, to je pro deti, a v tom zbytku je za me lepsi nez konkurence. ;-)
Avatar - Sumi2000
6. 12. 2016 22:51
OPEL a nové modely?
Insignia vypadá pěkně , škoda že je dalším nízkým , placatým kombíkovým jezevčíkem..
Liftback je naprosto ok...nemám výhrad.
Design je velmi pohledný.
6. 12. 2016 22:50
Více záběrů
[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud