Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

O Saab se zajímají švédští investoři, automobilka oznámila propouštění

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 12. 3. 2009 • 07:23
11
Švédská automobilka Saab, která se žádostí o ochranu před věřiteli vyhnula bankrotu, oznámila propuštění zhruba 18 % pracovních sil. Mluvčí Saabu rovněž potvrdil nové informace o zájmu švédských investorů o vstup do automobilky.

Švédská automobilka Saab, která požádala o ochranu před věřiteli (Saab požádal soud o ochranu, chce být nezávislý na GM), aby získala čas na restrukturalizaci a hledání nového majitele, dnes oznámila, že z továrny ve švédském Trollhaettanu propustí 750 pracovníků. O místo přijde 650 pracovníků na dělnických pozicích a 100 kancelářských pracovníků. Saab ve Švédsku zaměstnává 4 100 lidí. Odhaduje se, že v případě bankrotu automobilky by došlo ke ztrátě až 15 tisíc pracovních míst.

Podle mluvčího Saabu Joe Olivera jde o nezbytný krok ke zvýšení likvidity a k reorganizaci, jejímž účelem je získat nové investory. Se získáním nových investorů pomáhá Saabu německá banka Deutsche Bank. Dosavadní vlastník Saabu, americký koncern General Motors, již o švédskou automobilku nemá zájem a chce ji prodat nejpozději do ledna příštího roku.

Podle Saabu a švédské vlády projevilo o automobilku zájem několik investorů (více v našem článku Ve hře o koupi problémového Saabu je prý až osm vážných zájemců). Na začátku března přinesla agentura Reuters informace o tom, že mezi tyto zájemce patří čínské automobilky Geely Automobile a Dongfeng Motor. Podle nejnovějších informací se o Saab zajímá skupina švédských investorů, což potvrdil i mluvčí Saabu Eric Geers.

Související články

Témata
Avatar - masO
16. 3. 2009 11:54
Re: Hmmmmmmm
sraz jednoznacne ano! :-)

no a ted si panove predstavte, jak by dopadl saab, kdyby ho koupil nejvaznejsi zajemce zatim - Geely.. pro ilustraci : [odkaz] 8-s :no: to by bylo pekne v pinči :-| az takovyhle medoury umi udelat i bez licence :-)
16. 3. 2009 10:11
Re: Hmmmmmmm
čau fešáci saabistický! ;-)

bol som cez víkend mimo. zraz samozrejme plne podporujem aj ja! rád prídem na čumendu a na pokec - no sice sa to moc pri takejto príležitosti nehodí, ale mám výbornú jablkovicu, tak snáď neriadiaci jedinci budú mocť opáčiť :-!
13. 3. 2009 07:52
Re: Hmmmmmmm
Pár euro bys snad schrastil ne? Pak si můžeš vybrat tady: [odkaz] (Malá nápověda: volba Tarkka haku, Merkki=Saab, tlačítko Hae)
12. 3. 2009 23:35
Re: Hmmmmmmm
Plati, rad si casom obzriem Gripena.
Avatar - masO
12. 3. 2009 21:52
Re: Hmmmmmmm
no ja uz nemuzu dospat az nasbiram vice zkusenosti, uz ani nevim jak vypada pomalu :-) ale jo tuning ti schvaluju, to bude vypadat kraasne ;-) a az si tata zvykne tak mi ho treba pujci a usporada se nakej miniSAAB sraz. Deal ? :-)
Články odjinud