Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Omlazená Škoda Karoq vykreslena podle oficiálních skic: Poznáte změny?

redakce AUTO.CZ
Diskuze (11)

Již za pár dní se kompaktní mladoboleslavské SUV dočká omlazení. Jeho pravděpodobnou podobu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Škodovácká SUV pozvolna dozrávají do ideálního času pro facelift. Sedmimístný Kodiaq už se dočkal, péče v polovině životního cyklu přinesla drobné kosmetické úpravy – větší masku či přepracovanou světelnou techniku. Sáhlo se i na motory, kdy naftové biturbo pod kapotou sportovně střiženého RS nahradil agregát 2.0 TSI/180 kW.

V případě Karoqu, kterého se čtyři roky od startu produkce vyrobilo přes 500.000 kusů, se zas až tak velké inovace neočekávají. I zde předpokládáme jemné retuše vnějších i vnitřních partií, které vůz sice zmodernizují, žádnou velkou revoluci ale nepřinesou. Moudřejší budeme 30. listopadu, kdy se omlazený Karoq ukáže v rámci světové online premiéry.

Tomu odpovídá i tvorba našeho kolegy a grafika Honzy Lušovského, jehož nejnovější výtvor vychází z nedávno publikovaných oficiálních skic. Všímáme si rovněž upravených světlometů, drobných tvarových inovací na zádi a ochranných plastů kolem kol. Předpokládáme, že jednou z variant dostupného obutí se stanou i litá kola s přídavnými kryty, které pomáhají snížit aerodynamický odpor a spotřebu paliva. Toto řešení jsme vám před časem ukázali už na Kodiaqu:

Video se připravuje ...

redakce AUTO.CZ
Diskuze (11)

Doporučujeme

26. 11. 2021 13:17
Rádio
Já myslím, že je to moc hezký facelift a auto vypadá opravdu moc hezky. Mám ho hrozně rád, v práci ho máme jako firemní auto a vůbec nic mě na něm netrápí. Teď jsme akorát měnili jen to autorádio, které přestávalo už hrát. Přišlo mi super a kvalitní, tak jsem se i ptal, kde ho kupovali, vyměnili ho za: https://www.2din.cz/…ozy-skoda-karoq/ a jinak jezdit v tomhle autě prostě paráda, hned mám lepší den.
22. 11. 2021 13:18
Re: Skica podle skici
Máš pravdu. Alergický začínam byť na slovné spojenie "kolega a grafik", a to hlavne z tých "dizajnových" výtvorov, ktoré bastlí z kdejakých fotiek, a ktorých je tu drvivá väčšina.
22. 11. 2021 11:14
Re: Podstatný je motor.
Tak u Karoqu bude podle německých médií "morem elektrifikace" zasažen pouze jeden motor o to verze iV převzatá z Octavie (a to není ještě 100% jisté). Jinak 2.0 TSI, 1.5 TSI a 2.0 TDI zůstávají jak byly, takže výběr motorů je a bude slušný a v tom problém není. Spíše je otázka za jak dlouho po objednání zákazník takové auto dostane, protože výrobní lhůty jsou příšerné a to je přesně to, co ceny ojetých Karoqu i dalších modelů žene v bazarech do nesmyslných výšek.
Avatar - Emel
22. 11. 2021 10:18
Re: Skica podle skici
Tak sranda musí být... jinak nic proti, podle malůvek udělali trošku reálnější malůvky, proč ne.
Avatar - Emel
22. 11. 2021 10:16
Re: Jestli bude vypadat takhle...
Jako... pořád je to SUV-krabička, Superb je proporcema úplně jinde... za mě nějak takhle
https://cdn.motor1.com/…ortline-2017.jpg
(jo, záměrně auto před fl)
FL Karoq dobrý (dle skic), přední světla takhle trošku zajímavější (a pořád bez nějakejch samoúčelnejch klů a jiných úletů), zadní méně rušivý.