Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Opel znovu láká na koncept Monza, ukáže ho ve Frankfurtu

6. 8. 2013 • 14:32
4
5
Nová fotka odhaluje čelní pohled na koncept sportovního kupé. Možná se vyrábět nebude, ale takhle nějak by měly vypadat všechny budoucí Opely.

Od příchodu Insignie sledují všechny Opely jednotnou designovou linii, tedy s výjimkou elektrické Ampery a rodinné Zafiry. Německá automobilka se už ale chystá na novou éru, kterou předznamená koncept Monza. Jeho design má být předlohou příštích modelů, veřejnosti se poprvé ukáže v září na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Co se samotného Opelu Monza týká, zatím nejde o nic jiného než koncept. Otázkou je, zda by si automobilka mohla vůbec dovolit podobně odvážné auto uvést na trh. Použitelnou techniku sice má – mohla by si vypůjčit platformu i motory z amerického Cadillacu ATS nebo CTS – ale dlouhé roky do výrobního programu nic podobného nezařadila. Stačí si vzpomenout na nerealizované koncepty GTC, Flextreme GT/E nebo Insignia.

Název konceptu je připomínkou kupé z let 1978 až 1986. Model s pohonem zadních kol a délkou 4,7 metru byl odvozený od sedanu Senator, nabídku řadových čtyř- a šestiválcových motorů korunovala třílitrová Monza GSE o výkonu 180 koní. Souběžně se vyráběla i menší a sportovnější Manta (délka 4,45 metru), kde zadní kola poháněly jen čtyřválce. Oba modely pak v roce 1989 nahradila Calibra s pohonem předních kol, posledním klasickým kupé od Opelu byla Astra G z let 2000 až 2004.

Související články

Témata
10. 8. 2013 17:38
Re: Zase to samé dokola
Tahle astra vypadala parádně. Elegantní auto, možná trochu konzervativní. Nechápu, jak někdo může říkat, že vypadala hrozně. :no:
8. 8. 2013 13:10
Re: Mazda
přesně
Avatar - del42sa
6. 8. 2013 17:52
Mazda
Vypadá to spíše jako Mazda RX než jako Opel :-!
Avatar - Emel
6. 8. 2013 16:49
Re: Zase to samé dokola
Astra Coupe vypadala hrozně? Mluvíme o tomhle kupátku od Bertoneho?
[odkaz]

Je to asi o řád obyčejnější auto než Calibra, ale hrozně snad nevypadá, ne?
Avatar - KANKUNEN
6. 8. 2013 16:08
Zase to samé dokola
Calibra byla zajímavé a úspěšné auto (někteří však tvrdí, že co je zajímavé rychle podléhá stárnutí - my však víme, že to je jen omluva za nepodařený model oblíbené značky), pokus nahradit Calibru Astrou kupé byl nešťastný a dopředu odsouzený k zániku, protože to auto vypadalo hrozně. Model Calibra nikdy neměl Opel opustit, protože v této době by to už bylo kultovní auto. No prostě Opel, jak vyšla poslední Vectra, hned bylo jasné, že je to její konec a tak se i stalo. U Insignii to pochopili a auto zase vypadá dobře až na ty kila, ale věřím, že s novým modelem už bude vše vpořádku.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku