Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Podívejte se na Teslu Model Y. Muskovo nové SUV se začíná poodhalovat světu

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 8. 6. 2018
5
7
Nového sportovně-užitkového vozu značky Tesla se sice dočkáme až v příštím roce, představu o jeho vnějším designu už ale máme.

Před pár dny pustila automobilka Tesla do světa novou siluetu Modelu Y, připravovaného elektrického SUV. Fotografie jako taková nám toho příliš mnoho neprozrazuje, ale šikovní grafici už se pustili do práce a ukazují nám, jak by takové auto mohlo vypadat.

Úpravce Miguel Masse uveřejnil na sociální síti Twitter nejprve snímek přídě s jednolitým designem, přičemž vajíčkovitý tvar po vzoru jiných automobilů značky zůstal zachován. Osobně doufám, že přední část z dílny Tesly bude o něco více propracovanější, protože ta z návrhu mnoho atraktivity nepobrala.

O chvíli později se Masse pochlubil dalším svým výtvorem, tentokrát ukázal možnou záď automobilu v bílé barvě. Uzdu fantazii příliš neupustil, patrná je inspirace crossoverem Model X, který Tesla představila světu před šesti lety.

Příští SUV společnosti Elona Muska bude postaveno na základech Modelu 3. Nejprve mělo auto spatřit světlo světa až v roce 2020, ale poslední zprávy hovoří o tom, že se všechno stihne o něco dříve. Musk by rád zahájil produkci v listopadu příštího roku, přičemž auto se nám má oficiálně představit v březnu. Kromě zámořské výroby plánuje Tesla i výrobu v Číně, která odstartuje o dva roky později.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Avatar - traveldrive
Kriste
traveldrive
| 9. 6. 2018
Tak sa nekukaj a je to, no. ;-)
Avatar - traveldrive
to foto
traveldrive
| 9. 6. 2018
To si zvykneš, tento kórejský germanista z východu najčastejšie píše o veciach, o ktorých nevie vôbec nič. ;-)
Kriste
pendoch
| 9. 6. 2018
Proč všechny grafiky menších aut mají úplně stejný design jako jejich větší bráchové? Akorát jsou zprcnutý tak že se na to nedá koukat
to foto
DonVito
| 8. 6. 2018
Myslim, ze na hodnoceni designu je moc brzy.

Kdyz jeste vubec nevis, jak to bude vypadat. :-)
Y
DonVito
| 8. 6. 2018
Ne, Y mel byt crossover.

Neco jako kona, ale Hyundai ho predbehl.

Pick-up bude pozdeji.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku