Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Poslední upoutávka na zítřejší premiéru: Elektrické SUV Lotus prozradilo jméno

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 28. 3. 2022 • 17:09
15
3
Zobrazit náhledy (15)
Lotus Type 132 Lotus Type 132 Lotus Type 132 Lotus Type 132 Lotus Type 132 Lotus Type 132 Lotus Type 132 Lotus EV Lotus EV Lotus EV

V úterý 29. března se světu slavnostně představí první elektrické SUV značky Lotus. Teď už víme, že ponese jméno Eletre.

Do premiéry elektrického SUV Lotus Eletre zbývá jen několik málo hodin. Automobilka si však naši pozornost získávala postupným poodhalováním siluety či interiéru. Byť má společnost nové vedení, zůstala věrna britské tradici, kdy jména začínají na písmeno E. U elektromobilu je to obzvlášť příhodné.

Co neukázal Lotus, to nám prozradily uniklé patentové snímky. Těžko si tedy představit, že nás Eletre po vzhledové stránce ještě něčím překvapí. Určitě se můžeme těšit na elegantní a aerodynamicky účinnou karoserii s výrazně se svažující střechou, která by měla pomoci dojezdu na jedno nabití. Kabina zase láká na rozměrný digitální přístrojový štít, dotykové ovládání na volantu či pádla pod ním, kterými se ale v tomto případě bude ovládat intenzita rekuperace.

Technické podrobnosti zatím zůstávají tajemstvím. Z dřívějších rozhovorů jsme se dozvěděli alespoň to, že SUV Eletre dostane akumulátory s kapacitou 90 až 120 kW, 800voltovou palubní architekturu a nejvýkonnější verze zvládnou zrychlení z klidu na stovku za méně než tři sekundy. Všechno ostatní se dozvíme již zítra.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
29. 3. 2022 12:48
Re: Naprostá absurdita!!!
Spíš tu kůlnu nakonec zapálí! :-[]
Avatar - WinDiesel
29. 3. 2022 10:27
Re: Naprostá absurdita!!!
Elektrozkraty lidi kupují jako hračky, a výrobci vozů to vědí. To jsou auta která budou stát v kůlně, potom se tomu zničí baterie a bude po ptákách, ale výrobci budou mít vyděláno.
29. 3. 2022 09:41
Naprostá absurdita!!!
U značky, která celou svou dlouho existenci postavila na lehoučkých nízkých sporťácích pro nejnadšenější petrolheady, je představení zkratovozového SUV tak neuvěřitelně blbý nápad, až do bolí! :-O :-O :-O :-[] :-[] :-[] :no: :no: :no:
R.I.P. Lotus! :-( :no: