Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Poslední vyrobené Saaby hledají majitele v aukci

David Bureš David Bureš 30. 11. 2012 • 21:30
48
V online aukci je možné vydražit i Saaby, které se nikdy nedočkaly oficiálního prodeje.

Automobilka Saab po svém bankrotu už od loňského roku nevyrábí auta, v jejím majetku však zůstalo mnoho vozů, které vyrobeny byly, ale už se nestačily prodat. Právě ty je nyní možné spolu s dalšími Saaby vydražit u švédské aukční síně KVD Kvarndammen.

V online aukci, která bude ukončena 16. prosince, je draženo celkem 68 Saabů. Aukční síň upozorňuje, že některé z dražených vozů není možné registrovat pro silniční provoz. Mezi ty patří například exempláře kombi 9-5 SportCombi. Takové automobily se tak hodí do muzeí nebo soukromých sbírek.

Vydražit je možné dva kusy Saab 9-3 Cabriolet v edici Independence. Automobilka chtěla vyrobit 366 exemplářů tohoto kabrioletu na oslavu jednoho roku od převzetí firmy značkou Spyker Cars z rukou General Motors. Nakonec bylo postaveno jen 38 těchto kabrií.

Mezi žádané vozy bude určitě patřit také 18 dražených exemplářů kombi 9-5 SportCombi. Saab vyrobil pouze 33 kusů této praktičtější varianty sedanu 9-5, přičemž ani jeden z nich se nedostal k prodejcům.

Sběratelsky cenný bude i vůbec poslední automobil, který vyjel z výrobní linky v Trollhättanu. Tím je tmavě hnědý 9-5 s dvoulitrovým turbodieselem o výkonu 119 kW pod kapotou.

Dále se draží osobní vůz Victora Müllera, bývalého šéfa automobilky, kterým byl černý 9-5 Aero Turbo s kompletní výbavou, SUV 9-7X z roku 2006 (přeznačkovaný Chevrolet TrailBlazer), které sloužilo ve vývojovém oddělení Saabu, 10 exemplářů SUV 9-4X nebo 29 z pouze 54 vyrobených kusů sedanu 9-5 modelového roku 2012.

Švédský soud vyhlásil bankrot Saabu koncem loňského roku, firma po sobě zanechala dluh asi 13 miliard švédských korun (cca 38 miliard Kč). Letos v červnu majetek Saabu koupila investiční skupina NEVS. Ta chce obnovit výrobu modelu 9-3, nemůže však používat logo Saabu.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - white label
Jak vidno,
| 3. 12. 2012
na aukci se dá koupit všelico, dokonce i Černý Petr, ba co víc, ani ten Černý Petr nemusí být zrovna černý, viz titulní fotka ...
Avatar - šmoula nešika
BYCHAŘSKÉ ŽNĚ
| 3. 12. 2012
:yes:
Posledni?
| 1. 12. 2012
Saab ma svoje jmeno a v dnesnim svete zalezi hlavne na nem. Nekoho prachatyho to urcite nenecha chladnym. A jelikoz se penize prelevaji do ciny/indie, tak to vidim odtamtud.
Kombi
| 30. 11. 2012
Nu což, i tak je na to možno nahlížet.
Auto je to parádní i s těmi vadami :-)
Posledni?
| 30. 11. 2012
Nebude, tohle je, jako když ti v krematoriu vyndavaj zlatý zuby a prsteny před zážehem...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku