Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Potvrzeno: Volkswagen bude elektromobil e-up! vyrábět na Slovensku

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 2. 3. 2012 • 22:03
35
2
Zobrazit náhledy (35)
Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen
Německá automobilka Volkswagen bude svůj první elektromobil vyrábět na Slovensku.

Vůz s elektrickým pohonem bude variantou malého vozidla řady New Small Family, který se od minulého roku v bratislavském závodu automobilky montuje pod třemi značkami koncernu. Listu Hospodářské noviny to řekl šéf slovenské továrny Volkswagenu Albrecht Reimold.

"Ano, budeme vyrábět i elektrickou variantu modelu up!, tedy e-up!," uvedl Reimold. Elektromobil uvede automobilka na trh v příštím roce. Volkswagen se na Slovensku v minulosti zaměřoval hlavně na sportovně-užitkové vozy značek Volkswagen Touareg a Audi Q7, jakož i výrobu části vozu Porsche Cayenne.

Loni na podzim slovenskému závodu přibyly do výrobního portfolia malé vozy Škoda Citigo, Seat Mii a Volkswagen up!, které jsou postaveny na stejné platformě. Továrna má také zkušenosti s výrobou aut s hybridním pohonem.

Evropská jednotka v prodeji automobilů loni odstartovala ve svém slovenském závodě rozsáhlý investiční program. Ten se vedle rozšíření produkce týká například výstavby nové svařovny. Volkswagen zaměstnává v zemi přes 7000 lidí a řadí se k největším slovenským exportérům. Letos plánuje na Slovensku vyrobit 400.000 aut.

Montážní závody mají v zemi také francouzský PSA Peugeot Citroën a korejská Kia Motors. Automobilový průmysl je vedle výroby elektroniky jedním z tahounů exportně orientované slovenské ekonomiky.

Související články

Témata
2. 3. 2012 23:58
Re: Novinka?
Je dobře, žes to nakonec rozdýchal. Tak vítej zpět. :-)

(Ale to to trvalo.)
2. 3. 2012 21:05
Novinka?
Pokiaľ viem, v BA sa na výrobu elektromobilu chystajú prakticky od začiatku príprav na výrobu New Small Family. Nezaznel ani hlas, že by sa elektrická verzia mala vyrábať niekde inde ako tam, kde schádzajú z pásov autá z klasickým pohonom.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud