Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Právě testujeme: Volkswagen Passat B8

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 20. 10. 2014 • 10:31
44
119
Zobrazit náhledy (44)
Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia
Technický poradce Světa Motorů Martin Vaculík se momentálně nachází na Sardinii, kde testuje nový Volkswagen Passat osmé generace. Jaké jsou jeho bezprostřední dojmy?

Volkswagen Passat je pro náš trh důležitým modelem, Martin Vaculík se tedy vydal na první zkušební jízdy s tímto vozem, a to na Sardinii. Připomeňme, že cena Passatu u nás začíná na 638.900 Kč ve výbavě Comfortline. Za tyto peníze dostanete benzinovou čtrnáctistovku TSI s 92 kW a manuální šestistupňovou převodovkou. Ve výbavě pak nechybí ani kupříkladu třízónová automatická klimatizace nebo šestnáctipalcová litá kola a parkovací čidla.

Zcela jistě vás ale již zajímají první Vaculíkovy dojmy, které nám poslal, tady tedy jsou: „Sáhli jsme po verzi, která vás všechny zajímá nejvíce, tedy po novém dvouturbovém 2.0 TDI s výkonem 176 kW a točivým momentem 500 N.m. Můžeme prozradit, že jede přesně tak, jak parametry slibují, ovšem na udávaných 5,3 litru na 100 km jsme se vážně nedostali. Podrobné jízdní dojmy nového Passatu s tímto agregátem čekejte na našem webu během několika málo hodin.“

Jenom dodejme, že s tímto motorem, pohonem všech kol a dvouspojkovou převodovkou DSG stojí sedan přes milion korun ve výbavě Highline, přesněji 1.010.900 korun. Nejsilnějším agregátem pro daný model je dvoulitrové čtyřválcové benzinové TSI s výkonem 206 kW, šestiválec se již nabízet nebude.

Témata
21. 10. 2014 18:46
Re: safety
tak to bych chtěl vidět, jak nehtem někdo otevře kapotu >:D
jedinou možností by bylo to plastové táhlo urvat, což tak jednoduše nepůjde... a kleštěmi zatáhnout za lanko, aby došlo k odjištění kapoty... což rozhodně nebude otázkou vteřin...
Avatar - Atlis
21. 10. 2014 12:24
Re: Testujeme, 1000 otazok do... a nezávislosť
Mondeo je taka ista novinka ako Passat.
Avatar - Midlosek
21. 10. 2014 10:57
Re: stěrače
Auto je 2013. Je to ale nepříjemné třeba tehdy, když je hodně pod mrakem a světla přepnou z denních na potkávací, to na obou displejích toho moc není vidět. Mám to seřízené právě na úplnou tmu, aby to neoslňovalo.
Avatar - Midlosek
21. 10. 2014 10:51
Re: Testujeme, 1000 otazok do... a nezávislosť
No, ono asi není co nového o Mondeu ještě napsat, když ho vlastně dva roky už všichni znají. B8 je opravdová novinka o které se ještě moc nenapsalo a moc lidí na světě s tím autem ještě nejelo ;-) .
21. 10. 2014 10:37
Re: Dělejte si zadek z plastelíny
Omlouvám se...zcela upřímně. :-| ;-)

To jsem k tomu psal i několik svých obvyklých blábolů.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku