Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prohlédněte si možnou podobu nové Dacie Duster. Už nechce jen recyklovat

Jan Zajíc Jan Zajíc 14. 4. 2022 • 05:41
27
Zobrazit náhledy (27)
Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept Dacia Bigster Concept

Na třetí generaci populárního Dusteru si ještě nějaký čas počkáme. Přesto už se na veřejnost dostávají první informace.

Může se zdát, že na spekulace o nové generaci Dacie Duster je ještě příliš brzy, vždyť teprve loni prošlo toto populární rumunské SUV faceliftem. Jenže podle našich informací se na třetím vydání již intenzivně pracuje, první vývojové prototypy dokonce vznikly již závěrem loňského roku.

A protože víme, že se vzhled třetí generace nechá inspirovat konceptem Bigster, kolega a grafik Honza Lušovský se pustil do práce, aby nám možnou podobu chystané novinky vykreslil. Změny poznáme hlavně na přídi, kde si můžeme všimnout přepracované masky s novým logem či inovované světelné techniky.

Novinkou Dusteru mají být dvě verze – pětimístná a sedmimístná. Zatím není stoprocentně potvrzeno, zdali půjde o jednu karosářskou variantu se dvěma a třemi řadami sedadel, nebo se dočkáme další, prodloužené karoserie. Pokud skutečně vzniknou dvě různé délky, mohla by ta větší i v sériové verzi nést označení Bigster.

Na technické informace si musíme ještě nějaký čas počkat. Už teď se ale ze zákulisí mateřské skupiny Renault objevují spekulace, že nový Duster nebude recyklovat starší techniku Renaultu, ale dostane řadu modernějších technických řešení, které nemají ani dnešní vozy francouzské automobilky. Finální testování proběhne příští rok, premiéra novinky se očekává na přelomu let 2023/2024.

Video se připravuje ...

Související články

Témata
Články odjinud