Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První Kia Niro nekončí zcela. Se zvýšenou střechou bude sloužit taxikářům

Filip Melich Filip Melich 23. 7. 2022 • 06:50
16
Zobrazit náhledy (16)
Kia Niro Plus Kia Niro Plus Kia Niro Plus Kia Niro Plus Kia Niro Plus Kia Niro Plus Kia Niro Plus Kia Niro Plus Kia Niro Plus Kia Niro Plus Kia Niro Plus

Kia Niro první generace se s představením nástupce neloučí. Pokračovat bude ve službách taxikářů a milovníků kempování. Za tímto účelem dostalo větší karoserii.

První generaci modelu Niro uvedla automobilka Kia v roce 2016. Design druhé generace byl představen v závěru loňského roku, přičemž plné představení a první novinářské jízdy proběhly letos. Jak se však občas stává, původní Niro se s příchodem nástupce neloučí.

Kia Niro první generace dostala přídomek Plus a stávající logo značky. Těmi největšími změnami jsou však protažení auta a zvýšení střechy. Konkrétně to znamená, že délka narostla o vcelku zanedbatelných 10 milimetrů (4.365 mm), avšak na výšku přibylo už znatelných 80 milimetrů (1.625 mm). Účelem bylo zvětšení prostoru pro nohy a hlavy pasažérů ve druhé řadě sedadel.

Niro Plus jakožto účelové vozidlo je určeno především pro taxikáře a služby jako Uber, ale pořídit si jej mohou také běžní zákazníci, kterým poslouží především jako volnočasové auto. Prodávat se bude s plug-in hybridní (PHEV) a elektrickou (EV) pohonnou soustavou, hybrid (HEV) bude z nabídky modelu vynechán.

Zvětšení prostoru v interiéru bylo dosaženo nejen nafouknutím karoserie, ale také tenčími sedadly a výplněmi dveří. Kromě toho přibyly například madla na B sloupcích, nebo velká obrazovka chystaná pro verzi využívanou taxislužbou. K navigaci zahrne také digitální tachograf a taxametr, přičemž bude podporovat hlasové ovládání a aktualizace na dálku.

Pro účely kempování může být Niro Plus vybaveno z nové příplatkové výbavy. Ta zahrnuje například vzduchovou matraci, odnímatelný stolek, skládací židli nebo ochranu nákladové hrany. Nechybí ani různé úložné síťky nebo elektrická zásuvka.

Účelové Niro Plus bude prodáváno jak na domácím korejském trhu, tak i na vybraných zahraničních trzích, například v Austrálii. Následovat jej v roce 2025 bude středně velký vůz, navržený čistě k účelovým stavbám. Kia se totiž chce do roku 2030 stát vedoucí značkou na trhu vozidel stavěných pro konkrétní účely.  

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata