Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První statické dojmy: Lamborghini Veneno vypadá jako speciál z Le Mans

David Bureš David Bureš 5. 3. 2013 • 01:10
28
18
Zobrazit náhledy (28)
Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini Lamborghini
Vzhled nového Lamborghini bude rozdělovat svět na dva tábory. Jedni jej budou nenávidět, druhé naprosto ohromí.

Zatímco Ferrari a McLaren dopředu hlásaly, že na letošním ženevském autosalonu představí nový hypersport (LaFerrari a P1), konkurenční Lamborghini svoji novinku pro Ženevu dlouho tajilo. Sant'agatský výrobce se však nakonec hypersportem také vytasil.

Jméno nového modelu Lamborghini jde v duchu tradic značky – Veneno byl totiž býk pro corridu. Také ohromující vzhled není pro vůz s býkem ve znaku něčím neobvyklým.

Veneno je součástí letošních oslav 50 let od založení automobilky Lamborghini, což naznačuje i číslice 50 na zádi. Veneno však není jediným dárkem pro výročí půlstoletí existence Lamborghini, v plánech je ještě Aventador 50th Anniversary.

Sant'agatský hypersport v mnohém připomíná závodní speciály třídy LMP1 z Le Mans. Samo Lamborghini na adresu Venena říká, že přináší aerodynamiku závodních automobilů.

Vozy Lamborghini vždycky ohromovaly, což bez diskuze platí i pro Veneno. V ohromujícím designu nicméně najdeme mnohé prvky, známé již z předchozích Lamborghini. Mezi tyto detaily, které na první pohled zůstávají skryty, patří světlomety tvořící písmeno ypsilon, křídélka na přídi jako z Aventadoru J, italská trikolora na boku nebo žaluzie tvořící kryt motoru jako u Miury.

Úplnou novinkou je „žraločí“ ploutev za kabinou, která zlepšuje stabilitu auta. Nepřehlédnutelným designovým prvkem je i nastavitelné přítlačné křídlo na zádi.

Technický základ Venena vychází z Aventadoru. Automobil tento fakt zvenku účinně skrývá, shodné jsou jen boční dveře otevírané vzhůru. To uvnitř je shodný základ nápadnější, Aventador i Veneno mají prakticky shodnou palubní desku.

Kritiky designu (upřímně řečeno, Veneno není žádný krasavec) Lamborghini umlčuje faktem, že tři zájemci byli za vůz v přepočtu ochotní zaplatit 77 milionů korun. Více než tři exempláře Lamborghini ani prodat neplánuje.

O budoucnosti testovacího vozidla se sériovým číslem 0, který je v Ženevě vystaven, ještě automobilka musí rozhodnout. Zatímco exemplář prezentovaný na výstavišti Palexpo je šedý, karoserie každého z ostatních vyrobených kusů ponesou jednu z barev italské trikolory.

Související články

Témata
6. 3. 2013 17:19
Re: hm
>:D >:-[] :yes: :yes: :yes:
Avatar - guze
6. 3. 2013 13:06
Re: Dojmy
>:D >:D
Avatar - Pekelná Micinka
5. 3. 2013 23:35
Re: Dojmy
>:-[] >:-[] Ne voe, po skončení salonu ho dostane Jungmann s Vaverkou do parády a budou měřit sedáky. >:-[]
Avatar - Pekelná Micinka
5. 3. 2013 23:35
Re: Veselá K.
:yes:
5. 3. 2013 22:46
Quo vadis Lamborghini???
Kolem Boloni asi řádí nějaká nová strašná choroba nebo co... Tohle je tedy fakt humáč a to říkám jako milovník Lamba. Pod tohle se Winkelman podepsal??? Děs.
Facelift Gallarda, Ur(s)us, Sesto Elemento, teď Vemeno-chce se mi zvracet... Ještě že Aventador se povedl, ale kde jsou nádherné linky LP670SV? Fakt se bojím co "vyplodí" příště...

P.S: Ferrari La Festa, totiž LaFerrari >:-[] taky žádná velká hitparáda. Ještě že to zachraňuje pan Horacio Pagani.... :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku