Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault si pohrává s myšlenkou ostrých elektromobilů. Mají dostat umělý zvuk

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 8. 3. 2020 • 02:47
24
14
Zobrazit náhledy (24)
renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch renault elektromobil video zeneva2017 hothatch

Francouzi mají na poli elektromobilů schopného prcka jménem Zoe, před časem přidala Twingo a elektřinu lze pořídit i v jejích užitkáčích. Paleta se přitom má rozrůstat i nadále a nabídnout třeba i sportovnější svezení.

V redakci nám Renault Zoe dělal společnost před pár dny. Malý, ale překvapivě schopný elektromobil, který už se za svůj dojezd nemusí stydět ani při dálničním křižování republikou. Francouzský výrobce navíc říká, že elektromobily se na trhu rychle zabydlují a zákazníci tak budou více a více nároční. Očekává, že tímto tempem začnou co nevidět poptávat také jejich sportovní varianty.

Přestože žádné oficiální plány pro čistě elektrické modely Renault R.S. zatím nejsou, v budoucnu by se to mohlo změnit. Vedení značky přiznává, že vyhodnocuje požadavky potenciálních zákazníků a zjišťuje velikost cílovky a možnou poptávku.

Šéf elektrické divize Renaultu Gilles Normand si je vědom negativ, která s čistě elektrickými vozy se sportovními ambicemi souvisí. Říká, že taková auta budou mít minimálně ze začátku menší dojezd než standardní verze. Elektromobily jsou kvůli bateriím v útrobách těžké, což se dá vyřešit menšími akumulátory, se kterými ale vůz logicky nedojede tak daleko. Dalším aspektem spojeným se sportovními vozy je jejich akustika, která bateriovým vozům chybí, respektive lze ji utvořit pouze uměle.

Normand na to ale kouká s nadhledem. „Historicky je dáno, že sportovní auta mají menší dojezd než klasická,“ uvedl a dodal, že pokud nějaké elektrické sportovní Renaulty vzniknou, určitě nebudou tiché. „Lidé se obávají toho, že takové vozy jsou tiché. Pokud se do toho pustíme, dospěli jsme k závěru, že musíme generovat líbivý zvuk alespoň uměle,“ dodal.

Před pár týdny hovořil o sportovních elektromobilech také produktový šéf Ali Kassaï, který naznačil jejich příjezd: „Musíme tak učinit co nejdříve. Jsme na trhu elektromobilů lídrem a musíme si toto postavení udržet a držet krok. Myslím, že se bavíme o horizontu příštích tří let,“ uvedl před nedávnem.

Nezbývá, než si počkat!

Související články

Témata
Avatar - xxc
9. 3. 2020 17:37
Re: Samý šprýmař
Ano, ale nie som taky bohaty, aby som tolko mohol platit. 200 mi ani auto nevytiahne, ale si predstavte, zeby som mal silne auto, ktore je "bezpecnejsie".
9. 3. 2020 14:18
Re: Samý šprýmař
U nas nie. U nas je pretekanie povolene. Ak mas 800EUR pri sebe, tak ta za akekolvek prekrocenie riesia blokovo. A mozes hned dvestovkou pokracovat dalej.
9. 3. 2020 12:59
He, he...
...už běžný elektromobil je totálně nesmyslná myšlenka s nulovou finanční návratností a minimální poptávkou zákazníků, ovšem elektrický hot-hatch je přímo vrcholem automobilové absurdity! :D :D :D
P.S. Předpokládám, že nebude chybět ani repráček se syntetickým zvukem! :-) :-) :-) :no:
Avatar - xxc
9. 3. 2020 11:36
Re: Samý šprýmař
Nechvalím sa, len v kontexte športových elektromobilov dávam do povedomia. Rovnako nesúhlasím, že mestské auto musí byť pomalé.
Avatar - KANKUNEN
9. 3. 2020 10:20
Re: Samý šprýmař
To bylo stejně tachometrových,takže v klidu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud