Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rýsuje se další Toybaru: Sporťák nečekejte, bude to SUV. Elektrické

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 7. 6. 2019
24
14
Zobrazit náhledy (24)
Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru

Japonské automobilky znovu spojí síly, tentokrát na projektu nového elektrického SUV. Kooperace má za cíl snížit náklady na vývoj.

Kdy se řekne Toybaru, všichni si vybavíme sportovní dvojčata Toyotu GT86 a Subaru BRZ. Jenže brzy může tahle zkratka evokovat další, docela jiné auto – elektrické SUV.

Obě automobilky se totiž dohodly na nové spolupráci, která pomůže vyvinout elektromobil za minimální náklady. Subaru dá do placu svou technologii pohonu všech kol, Toyota zase přispěje bohatými zkušenostmi s elektrifikací. Nejnovější informace hovoří o tom, že pod křídly značek vznikne vyjma elektrického SUV také platforma pro střední a velké elektromobily.

Toyota se nebrání ani dalším možným partnerstvím s konkurenčními automobilkami. Hlavním cílem je samozřejmě šetření. V dubnu tohoto roku oznámila, že je ochotna konkurenci předat know-how na své hybridní technologie, které vlastně buduje už od roku 1997 s příjezdem prvního Priusu. Jak ten čas letí!

Zatímco japonská společnost se soustředila na hybridní vozy, jiní velcí hráči už na trh uvádí své první ryzí elektromobily. Tesla, Nissan či Renault už tu nějaký čas jsou. Volkswagen také, ale zcela novou generaci elektromobilů uvede příští rok modelem ID.3. Vzpomenout můžeme také nedávno testovaný Audi e-tron či roztomilý elektrický retro koncept Hondy e, jenž co nevidět zamíří do výroby.

Značky Toyota a Subaru dobře vědí, co od nové kooperace čekat. Vždyť původ partnerství se datuje až do roku 2005. Dnes je Toyota s podílem 16,77 % největším akcionářem Subaru.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Re: Elektrický, japonský a hnusný
| 9. 6. 2019
Fostek - příspěvek roku :yes:
Avatar - Hammunasakra
Re: Elektrický, japonský a hnusný
| 8. 6. 2019
Avatar - CICERO
Re: Re: Re: Re: Re: Subaru je CVT a
| 8. 6. 2019
MýTooo :D (usmej sa do kamery bačo! )
Avatar - Beefcake
Re: Re: Re: Re: Subaru je CVT a
| 7. 6. 2019
Ved sa kludne pobav sam so sebou. Pohonkajte si ego.
Avatar - fostek
Re: Re: Re: Subaru je CVT a
| 7. 6. 2019
:yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku