Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania Driver Competitions zná vítěze národního finále

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 1. 5. 2019
6
1
Zobrazit náhledy (6)
Scania Driver Competitions

Soutěž Scania Driver Competitions má za sebou národní finále, které ovládl Tomáš Plášil ze společnosti HOPI s.r.o. a míří do mezinárodního finále.

Pro společnost Scania je řidič tím nejdůležitějším faktorem pro bezpečnost silničního provozu a hospodárnost dopravy. Soutěž Scania Driver Competitions klade největší důraz na životní prostředí, bezpečnost a úsporu paliva, a zároveň se snaží přilákat další generaci nových řidičů.

Do českého národního kola se z téměř 1400 účastníků probojovalo čtrnáct nejlepších řidičů nákladních vozidel. Na tyto finalisty čekaly čtyři náročné disciplíny, které důkladně prověřily jejich řidičské schopnosti.

Národní finále se odehrálo 27. dubna letošního roku v areálu servisu značky Scania v Modleticích. Čtrnáct nejlepších řidičů se zde utkalo nejen o vítězství v českém kole soutěže, ale zároveň soutěžilo i o letenku do Švédska.

Nejlepší řidič totiž získal právo reprezentovat Českou republiku v evropském finále, které se bude konat koncem května v Södertälje. V něm pak vítěz mimo jiné získá 100.000 eur na nákup nového vozidla značky Scania.

Na prvním stanovišti soutěže zvaném „kontrola před jízdou“ museli finalisté na vozidle odhalit deset závad, které by jim bránili v provozu na veřejných komunikacích.

Druhá disciplína nesla název „Super Z“. Zde mohli řidiči naplno projevit své řidičské schopnosti při couvání a těsném manévrování s návěsem. Jak už z názvu vyplývá, trať měla tvar písmene „Z“ a soutěžící museli nejen správně zalomit návěs, ale ještě během couvání a následné jízdy vpřed shodit kužely přesně daným způsobem, což ještě zvýšilo náročnost a přesnost řízení.

Poslední disciplína prvního kola pak byla tzv. „vodní výzva“. Za kabinou nákladního vozidla Scania byla umístěna nádrž na 1000 litrů vody. Soutěžící museli ve vymezeném prostoru shodit 5 kuželů přesně definovanou částí vozidla v určeném časovém limitu a zároveň při manévrování vylít co nejméně vody.

Do semifinále se díky bodovému zisku z předchozích tří disciplín probojovali čtyři nejlepší řidiči. Mezi nimi byl Pavel Neterda, který už v minulosti toto české národní finále ovládl a dokonce pak ve Švédsku postoupil až do semifinále. Dalším finalistou se stal vítěz loňského Scania CO2ntrol Cupu Vlastimil Schimmel a pak dvojice řidičů společnosti HOPI Tomáš Plášil a Martin Kříž.

Semifinále, následně také boj o 3. místo a finále se konalo systémem jeden proti jednomu. V disciplíně zvané „Poraz krále“ museli řidiči shodit ve vymezeném prostoru dva kužely zadní částí návěsu a další dva pak předním kolem tahače.

V prvním semifinále porazil Tomáš Plášil Vlastimila Schimmela a ve druhém pak zdolal Martin Kříž Pavla Neterdu. Ve finále se tak utkali dva kolegové ze společnosti HOPI s.r.o. Martin Kříž a Tomáš Plášil. Úspěšnější byl druhý jmenovaný, který získal nejen titul nejlepšího českého řidiče, ale hlavně možnost účastnit se evropského finále ve švédském Södertälje.

Zdroj: Scania Czech Republic s.r.o.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

HOPI
| 1. 5. 2019
Fanoušek a podporovatel Bureše. :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku