Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Auto letos prodá milion aut, zájem roste hlavně v Číně

Jan Mička Jan Mička 8. 12. 2014 • 16:25
19
Mladoboleslavská Škoda Auto má nakročeno k významnému milníku vlastní historie – v letošním roce zákazníkům dodá milion automobilů.

Největší česká automobilka se významným způsobem přiblížila k cíli růstové strategie, podle které chce v roce 2018 dodat zákazníkům po celém světě 1,5 milionu automobilů. V období od ledna do listopadu letošního roku totiž vyrobila a dodala 955.300 vozů, což je o 34.500 vozů více než za celý loňský rok a o 16.100 vozů více, než v dosud rekordním roce 2012. K prolomení milionové hranice už tedy moc nezbývá.

Základním kamenem úspěchu je rozšíření modelové palety, díky čemuž se Škodovka dostala do povědomí širšího okruhu zákazníků. Jedním příkladem za všechny jsou letošní listopadové výsledky, které jsou díky 90.200 vozům o 10,2 % lepší, než v loňském roce. Předpoklad ještě lepších čísel v příštím roce podporuje příchod nové Fabie (brzy také ve verzi kombi) a nového Superbu, který se ukáže na březnovém autosalonu v Ženevě.

Největší zásluhy si připisuje působení Škodovky na čínském trhu, kde jenom v listopadu vzrostly dodávky zákazníků na 26.800 vozů, což je o 46,9 % více než v loňském roce. V tom letošním se pro modely s okřídleným šípem ve znaku v Číně rozhodlo více než čtvrt milionu zákazníků, přičemž největší zájem byl o Octavii. Její odbyt vzrostl o 112,4 %.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Koncern se topí
| 9. 12. 2014
značka VW mírně klesla díky generační obměně Passatu, nic víc

růst bude následovat v příštím roce ;-)

Škoda a SEAT rostou letos o více než deset procent a AUDI roste též
Avatar - Hammunasakra
Koncern se topí
| 9. 12. 2014
Jj to už prošlo taky všema médiama. Krom Nejlepší jízdy na webu >:-[]
Avatar - Hammunasakra
tyoe jak ste na to přišli??
| 9. 12. 2014
Nejsem si jistej za co ty :no: ? S Gilgitem se neshodnu na Zemanovi a spoustě dalších věcí ale tady má prostě pravdu. Sem si skoro jistej že mi to nikdo z těch 9 nevysvětlí, nebo? ;-)
Čekám jestli se na Nejlepší jízdě na webu někdy vobjeví [odkaz] když už to bylo naprosto všude včetně běžnejch médií typu Novinky.cz >:-[]
Koncern se topí
| 9. 12. 2014
tyoe jak ste na to přišli??
| 8. 12. 2014
v číně že šáde žerou??
zprávy PR ze škodovky hej ;-)
mam jiny zpravy z číny Warrenovy BYD [odkaz] [odkaz] tam jedou >:D >:D >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku