Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda ocenila nejužitečnějšího hráče letošního mistrovství světa v hokeji

Lukáš Volšický
Diskuze (2)

Už přes 30 let je česká Škodovka hlavním oficiálním sponzorem Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji. Letos připravila speciální cenu pro nejužitečnějšího hráče šampionátu.

Bylo to vyčerpávající, ale Česko si letos připsalo další velkolepý sportovní úspěch. Náš domácí tým s velkým odhodláním ovládl 87. mistrovství světa IIHF v ledním hokeji v Praze a Ostravě a za celou historii je teprve pátou zemí, která v něm dokázala zvítězit na domácím ledě. Vůbec posledním zápasem letošního šampionátu bylo utkání mezi Českem a Švýcarskem, kde naši hokejisté zvítězili s konečným skóre 2:0.

Už tradičně byla oficiálním hlavním sponzorem Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji česká automobilka Škoda, která po finálovém utkání předala cenu nejužitečnějšímu hráči šampionátu. I přes úspěch českých hokejistů ji nakonec získal švýcarský útočník Kevin Fiala a na pětikilogramovém poháru z tradičního českého křišťálu pracovalo oddělení Škoda Design. To se při vývoji inspirovalo čarami, které za sebou zanechávají brusle na ledu. Při vyhlášení vítězů ji předal Martin Jahn, člen představenstva Škodovky pro prodej a marketing.

Škoda Auto je oficiálním hlavním sponzorem Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji už od roku 1993 a po dobu letošního turnaje automobilka poskytla pořadatelům 45 vozů ve speciálním designu. Speciální flotila se skládala z nejmodernějšího elektromobilu Enyaq Coupé RS i nových generací modelů Kodiaq a Superb. Další automobily se nacházely na různých místech v okolí obou sportovních hal v Praze a Ostravě i přímo uvnitř sportovišť u ledové plochy. Vedle toho byl během akce k vidění jedinečný Enyaq Coupé Respectline, který propaguje rozmanitost, rovnost, spravedlnost a začlenění.

Letošní Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji v Česku navíc navštívil rekordní počet fanoušků – v obou pořadatelských městech se na hokejové západy přišlo podívat celkem 797.727 návštěvníků. Jen finálový zápas mezi Českem a Švýcarskem pak vidělo přes 17.413 lidí. Česká automobilka Škoda tak gratuluje vítěznému týmu k letošním zlatým medailím a těší se na další setkání s fanoušky ve sportovních arénách i u televizních obrazovek při následujících ročnících populárního mistrovství světa v ledním hokeji.

Video se připravuje ...

Lukáš Volšický
Diskuze (2)

Doporučujeme

Avatar - 3_diamanty
30. 5. 2024 15:49
Pekna cena
Casom ked emocie opadnu tak urcite sa z nej bude aj tesit :D

Cesko zasluzene majstri sveta... aj ked bolo vidiet ze svajciari po predoslych dvoch finalovych prehrach so svedskom 2013 a 2018 uz to zlato velmi ale velmi chceli ( a myslim ze na Cesko si aj verili lebo v poslednej dobe ho vedia porazit a boli radi ze uz nemaju zase svedov )... nuz nevyslo.... David fantasticky.... ten vitazny gol parada... neskutocny hrac... fandim mu a velmi som to prial aj jemu... chlape... uz teraz si legenda :yes:
30. 5. 2024 15:07
Sklamanie
Myslel som, že mu dali Enyaqa...