Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda svolává 2.784 vozů, problém se týká motorů 1.2 TSI a 1.6 MPI

Ondřej Mára Ondřej Mára 30. 9. 2019 • 19:48
36
11
Zobrazit náhledy (36)
Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto vyhlásila svolávací akci, která se týká modelů Fabia, Octavia, Rapid a Yeti s motorizacemi 1.2 TSI a 1.6 MPI.

Web Svolávačky.cz upozornil na svolávací akci mladoboleslavské automobilky s označením 15H4, která se týká modelů Fabia, Octavia Rapid a Yeti s motorizacemi 1.2 TSI (CJZB) 2013 – 2015 a 1.6 MPI (CWVA) od roku 2014.

U obou motorizací může docházet k povolování šroubů přestavovače vačkové hřídele, v důsledku čehož muže nakonec prasknout i řemenice. Z tohoto důvodu je potřeba u dotčených vozů vyměnit nastavovač vačkové hřídele i nastavovací ventil vačkového hřídele.

O závadě se údajně ví již delší dobu a oprava tak mohla být již provedena, tedy alespoň pokud vlastníci absolvují pravidelný servis v autorizovaných dílnách. To ovšem není povinností žádného majitele vozu.

A jak se vlastně závada může projevit? Podle webu Svolávačky.cz se lze nejprve setkat s kolísáním otáček, případně lze slyšet abnormální zvuky z motorového prostoru. V případě poškození řemenice už ale motor nemusí ani nastartovat a může dojít i k úniku oleje.

Pokud vlastníte některý z výše uvedených modelů s problémovou motorizací, doporučujeme si nejdříve ověřit, zda se svolávací akce vztahuje i na váš automobil. To můžete učinit buď přes kterýkoliv autorizovaný servis Škoda, kam by mělo stačit napsat e-mail s žádostí a Vin-kódem, nebo skrze systém on-line prověření, kam stačí zadat pouze VIN-kód vašeho automobilu.

V samotném servisu se pak mechanici zaměří nejprve na kontrolu vašeho motoru z hlediska poškození, poté zkontrolují stav rozvodového řemene, napínáku a těsnost olejového těsnění vačkového hřídele. V případě jakýchkoliv poškození by pak měly být všechny dotčené komponenty zdarma vyměněny.

Závada se neobjevuje pouze u mladoboleslavských modelů, ale také u dalších koncernových vozů. Podle Svolávačky.cz se stejný problém objevil například u Volkswagenů Golf, Polo nebo Beetle, kde dostal kód svolávací akce 15H2.

Související články

Témata
2. 10. 2019 10:20
JEN KOLEM 350 VOZŮ!!!
Zdravím možná by bylo lepší napsat že se to týká cca 350 vozů co jezdí v ČR než spouštět takovou histerii!!!!!
1. 10. 2019 16:12
Re: xxX
Ty se směješ,ale moc přehled nemáš je to totiž všude stejné pokud nevíš ať máš BMW nebo cokoliv jiného
1. 10. 2019 12:29
Re: Z bláta do louže
Ale je to jeden prípad z koľkých?
Avatar - palix
1. 10. 2019 11:10
Re: Z bláta do louže
Je to od nich ale pekné, že spravili zvolávaciu akciu a priznali chybu.
Avatar - twistedTSD
1. 10. 2019 00:12
TSI
Vím o autě, kterému se takto motor rozletěl...nepříjemné. Ale dle počtu kusů asi ne vyloženě běžné.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku