Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda v Číně vyrobila už milion aut

16. 11. 2013 • 04:57
33
Mladoboleslavská automobilka v nejlidnatější zemi působí šest let. To je doba, za kterou s trojicí modelů pokořila významný milník.

V roce 2007 spojila Škoda Auto své síly s podnikem Shanghai Volkswagen, aby vstoupila na lukrativní čínský trh. Ano, tak krátká doba stačila k tomu, aby se česká značka v Číně dobře etablovala. Vyrobil se zde již milion vozů, o dosažení této mety se postaraly tři modely.

V současné době výrobní program tvoří pět modelů: Fabia (Jingrui), Octavia II (Mingrui), místní verze Rapidu a nedávno se přidaly prodloužený Yeti a modernizovaný Superb II (Haorui). Vlajková loď značky vzniká v novém závodě v jihočínském Ning-Po, který bude centrem další expanze. V příštím roce se výrobní čínský program rozroste o novou Octavii a Rapid Spaceback.

Už v roce 2010 dosáhla Čína pozice největšího trhu značky Škoda. Loni se zde prodalo rekordních 235.700 vozů a za prvních letošních deset měsíců dalších 199.200 – to odpovídá zhruba čtvrtině celosvětových prodejů značky.

Samotná společnost Shanghai Volkswagen působí v Číně od roku 1983. Za tu dobu už vyrobila 10 milionů aut, v posledních třech letech překračuje celkový objem výroby milion kusů ročně. Kromě Škodovek tvoří portfolio celá řada Volkswagenů, včetně lokálních modelů jako Lavida nebo Santana. Dále v Číně od roku 1991 funguje podnik FAW-Volkswagen, který sídlí na severu země a zaměřuje se na značky Volkswagen a Audi.

Související články

Témata
Avatar - šmoula nešika
18. 11. 2013 01:19
Re: Ten název automobilky Škoda je pěkně blbej( de-bilní)
Bože, ty se v tom plácáš. Ale asi nejsi jediný/á, kdo má jakýsi odpor k výrobkům svého zaměstnavatele.
Avatar - šmoula nešika
18. 11. 2013 01:13
Re: Ten název automobilky Škoda je pěkně blbej( de-bilní)
Blablabla, to je ale pitomý článek. Bože.

To, že není Čína zatím schopna nastavit nějaké limity, není naše chyba. A proč filtry vnikly? No protože docházelo k exhalaci karcinogenních sazí, způsobených jemným vstřikováním, způsobeným emisními limity... ;-) :-!
Avatar - šmoula nešika
18. 11. 2013 01:04
Re: Ten název automobilky Škoda je pěkně blbej( de-bilní)
:yes: ;-)
17. 11. 2013 18:48
Re: Ten název automobilky Škoda je pěkně blbej( de-bilní)
Co Ti brani abys z tech Kvasin odesel, kdyz tam bohuzel delas... ;-)
Avatar - Julča
17. 11. 2013 17:07
Re: Ten název automobilky Škoda je pěkně blbej( de-bilní)
Když nejsi Slovák tak proč píšeš Slovensky!? Jinak já bydlím v Rychnově nad Kněžnou do Kvasin kde bohužel dělám to mám 7km 10 min! Letošní kolektivní smlouva nám zaručuje práci na 5let! Tak si nemysli že jsme z toho odvázaný! >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud