Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Yeti jako hot SUV? Tahle má motor z Octavie RS a 379 koní. A je na prodej

Jan Zajíc Jan Zajíc 10. 5. 2022 • 06:40
25
Zobrazit náhledy (25)
Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti

Škoda Yeti má spoustu dobrých vlastností, ale v žádném sériovém provedení nejde o vyloženě rychlé auto. I to má řešení.

Řešením samozřejmě mohou být různé úpravy, které z Yetiho dokážou udělat podstatně svižnější stroj. Jasně, u kompaktního SUV jsou podle nás důležitější věci než výkon, přesto evidentně existují lidí, kteří v této škodovce vidí větší potenciál.

Příkladem budiž Yeti, který je aktuálně na prodej v Německu. Jde o auto z roku 2011, tedy s charakteristickou předfaceliftovou tváří, z něhož současný majitel udělal vůz, o němž mluví jako o "okruhovém náčiní".

Největší změnu představuje výměna motoru. Bohužel nevíme, jaká jednotka tento kousek poháněla původně, aktuálně se však pod přední kapotou ukrývá bohatě upravený motor ze Škody Octavia RS.

Jde o turbodmychadlem přeplňovaný zážehový dvoulitr, který po všech modifikacích podle prodejce poskytuje maximální výkon 279 kW (379 koní). Spojený je s manuální převodovkou a pohonem všech kol.

Jak upravený Yeti zrychluje z klidu na stovku, bohužel nevíme, majitel zmiňuje jen schopnost rozjet se až na 260 km/h.

Video se připravuje ...

Kromě samotného výkonu se tvůrce ovšem zaměřil také na brzdy a podvozek. Podvozek KW Clubsport přiblížil karoserii auta povrchu pod koly, brzdová soustava využívá 6pístkovými třmeny Porsche vpředu a za zmínku stojí i 19palcová kola obutá do pneumatik o rozměru 255/35.

Uvnitř najdeme nové kožené sedačky Recaro s vyhříváním nebo navigační systém Kenwood s integrovanou couvací kamerou. A cena? Neobvyklý Yeti je k mání za 20.500 eur, což je v přepočtu asi 505 tisíc korun.

Související články

Témata
Články odjinud