Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda začne do konce roku prodávat Citigo na zemní plyn

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 28. 9. 2012 • 19:25
4
24
Škoda Auto nabídne ještě do konce roku svůj městský model Citigo s pohonem na stlačený zemní plyn.

Půjde tak o první sériový model značky Škoda na CNG. Automobilka Citigo na CNG na pařížském autosalonu představila v předsériovém stavu.

Poznat "předsériový stav" jde ale pouze podle zeleného zbarvení nápisu na zádi a ventilem pro plnění plynem u víka palivové nádrže. "Testujeme zájem zákazníků. Do konce roku by se měl vůz objevit minimálně na českém trhu," uvedl Vítek Pelc z podnikové komunikace.

Škoda představila Citigo loni na podzim jako svůj nejmenší model. Vyrábí se v Bratislavě, stejně jako sesterské modely VW up! a Seat Mii. Stejně jako u up! by se i Citigo mohlo v budoucnu vyrábět i jako elektromobil. V minulosti již Škoda přišla s Octavií na LPG, tedy propan butan. Začala také testovat flotilu deseti octavií na elektrický pohon. S elektromobilem v sériové výrobě by měla přijít v roce 2014.

JAKE.AUTO.CZ: Škoda Citigo (přehled článků)

Témata
1. 10. 2012 21:09
Re: Na plyn
Automatika od Toyoty zvladla v meste bez problomov 200 000 km, ;-) po 3. neuspesnom pokuse s novym softwarom to vo VW vymenili za 2300 eur ;-) zacvakala to firma :-)
30. 9. 2012 12:16
Re: Na plyn
Kterýkoliv automat se ve městě odepíše, jen u DSG není potřeba měnit, lamely a ventily za desítky tisíc korun ;-)
30. 9. 2012 12:13
Re: Fiat
To že o tom lidé neví je velká chyba. Všichni znají jen smrdící LPG. CNG stanice může fungovat s nadsázkou do jednoho dne, stačí se napíchnout na obecní rozvod plynu a frčí. Není závislá na distribuci jako LPG :no: Navíc auto z výroby na CNG má na plyn vyšší výkon než na benzín a to znatelně. U LPG je situace přesně opačná.
30. 9. 2012 12:10
Re: CNG
Na Octavii CNG už čekám dlouho už aby to bylo :yes:
30. 9. 2012 12:09
Re: Chyba mi foto, ...
Nádrže na CNG lze "tvarovat podle přání odběratele" jinak tam kam se běžně cpou nádže na LPG ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud