Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škodovka začíná testovat elektrické Citigo. První prototypy řídí samotní zákazníci

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 3. 4. 2019 • 10:00
32
5
Zobrazit náhledy (32)
Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo

Letošním rokem odstartuje pro mladoboleslavskou značku tolikrát avizovaná vlna elektrifikace. Jako první přijede čistě elektrické Citigo, jehož prototypy míří do ostrého provozu.

Automobilka Škoda už několik let vášnivě hovoří o elektrifikaci svého modelového portfolia a letos se konečně dočkáme prvních vlaštovek. Nejprve se hovořilo o tom, že prvním elektromobilem bude SUV vycházející z konceptu Vision E, respektive Vision iV, avšak nakonec je to trochu jinak. První čistě elektrickou sériovou škodovkou totiž bude elektrické Citigo, které bude následovat plug-in hybridní Superb.

Před uvedením elektrického Citiga spouští automobilka Škoda projekt eMobility v České republice. V rámci něj budou vybraní zákazníci testovat deset prototypů vozu Citigo E-Pilot, jenž je postaven na základech modelu Volkswagen e-up!. Tuzemská značka tak chce ještě před finálním uvedením na trh získat konkrétní reakce a cenné podněty od budoucích zákazníků, kteří elektromobily otestují v každodenním provozu.

Senzory ve všech testovacích vozech sbírají důležitá data jako například vnější teplotu, teplotu ve voze či zrychlení. Veškerá data okamžitě putují do technického vývoje značky Škoda, kde je budou experti vyhodnocovat.

„V roce 2019 vstoupí Škoda do éry elektromobility a do konce roku 2022 uvede deset elektrifikovaných modelů. Než se dostanou do sériové výroby, chceme získat zpětnou vazbu od našich zákazníků. K tomu nám poslouží právě tato testovací flotila, která bude křižovat silnice v několika příštích měsících,“ vysvětluje Luboš Vlček, šéf Škoda Auto ČR.

Sériová výroba modelu Citigo s elektrickým pohonem je naplánována od posledního čtvrtletí letošního roku. V příštích čtyřech letech rozjede Škodovka vůbec největší investiční program v dosavadní historii podniku. Do elektrifikace a digitalizace investuje zhruba dvě miliardy eur.

Do konce roku 2022 představí více než 30 nových modelů. Již od začátku příštího roku budou všichni obchodní partneři značky v ČR disponovat v rámci svých provozoven a servisů dobíjecími stanicemi čímž se chce automobilka aktivně podílet na rozšíření dobíjecí infrastruktury v jednotlivých regionech.

Související články

Témata
4. 4. 2019 23:19
Re: Cígo potřebuje diesel
Vodík má dnes smysl nulový, protože se nákladně vyrábí buď ze zemního plynu nebo z ropy. Fakticky je tedy fosilním palivem. Začne ale mít ohromný smysl s příchodem jaderných reaktorů 4. generace, kde bude laciný vodík odpadní produkt a bude ho neomezené množství. Takže technologii je dobré mít připravenou a pak už se pořeší jen distribuce. Mě hlavně štve ústup LPG i CNG. Třeba Dacia se na LPG úplně vykašlala.
Avatar - twistedTSD
4. 4. 2019 10:47
Re: Cígo potřebuje diesel
Nevím, nakolik má budoucnost vodík, ale jinak souhlas. Nejrozumnější by bylo investovat do CNG (které je v poslední generaci VW trochu zklamáním) a do hybridních řešení. V současnosti prezentovaná strategie VW mi přijde ujetá a neživotaschopná.
Avatar - Ada je zase tady
4. 4. 2019 08:37
Re: Cígo potřebuje diesel
a to tak, že nutně!
3. 4. 2019 23:07
eNesmyslbilita
Je škoda, že Škoda jde tímto směrem, eMobilita má smysl je omezený a ne v masovém měřítku jak zamýšlí VW pod diktaturou EU. Mělo se spíše rvát do CNG jako mezistupně při přechodu na vodíkové palivové články! Bude to velice objektivní, když dostane zhrzený firemní zákazník pouze RC hračku místo Superba TDI 4x4. To ta hračka dostane asi co proto. :no:
3. 4. 2019 20:15
Ha. ha, ha
Není nad to testovat elektromobil s novejma baterkama.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku