Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škola bezpečné jízdy: Víte, jak si správně nastavit sedadlo a volant? (video)

Jan Mička Jan Mička 1. 4. 2017 • 09:07
22
Na našich silnicích se denně setkáváme s řadou odstrašujících ukázek nesprávného posazu za volantem. V první části našem novém seriálu si ukážeme, jak na to, a proč je správný posaz důležitý.

video

Ve spolupráci s Autodromem Most jsme pro vás připravili krátký seriál pojmenovaný Škola bezpečné jízdy. Postupně v něm probereme všechny hlavní zásady, bez jejichž vědomí byste neměli vyjet na silnice. Parťáka mi dělá Jakub Michalovič, zkušený instruktor řízení, se kterým probereme všechno hezky krok po kroku. A protože k naprostému základu patří správná pozice za volantem, začneme jejím nastavením.

„Rozvalený“ posaz jako v hospodě sice může být na delších cestách pohodlnější, v případě nečekané krizové situace však nebude vědět, čí jste. A to je špatně! Důležitá je správná poloha zad, rukou i nohou, zapomínat se však nesmí ani na hlavovou opěrku, jejíž horní plocha by se měla v ideálním případě nacházet ve výšce temene hlavy. Proč? To už se dozvíte v první části našeho seriálu!

Související články

Témata
9. 7. 2018 09:43
Přitom se to učí v autoškole
Byl jsem na škole smyku ([odkaz] a radili nám stejné věci. Je až s podivem kolik lidí to neumí a za volantem doslova leží >:D k tomu držet jednou ruku volant a případná reakce na smyk je tatam >:D
Avatar - JiRkA997CZ
3. 4. 2017 13:46
Re: SUV vs ...
Kamarád v něm jezdil, prej to byla neskutečná sranda :D. Paradox je, že ve favoritu mám na zadních sedačkách víc místa pro lidi než O1...
Avatar - Bazalt
3. 4. 2017 12:26
Re: SUV vs ...
Buď rád, že jsi nikdy nemusel jet v polském fiátku 126 :-)
Avatar - Bazalt
3. 4. 2017 12:24
Re: SUV vs ...
Super rada díky :-) OIII mi ale byla přidělena a zbytek zkušeností jsem pochytal za roky cestování a používání aut z půjčoven.
Kdyby bylo na mě jezdím fakt raději malou dodávkou než nízkým osobákem. I kvůli nastupování a vystupování.
SUV mě neberou, i když pokud by mi ho někdo přidělil... :-)
Avatar - JiRkA997CZ
3. 4. 2017 09:01
Re: SUV vs ...
Flexa, do střechy díru a pořádnou čepici kdyby pršelo :-) A nebo si nekupovat miniauta. Sám jsem třeba žasnul když si kámoš koupil Pežot 106ku, tak že dopředu se jentaktak vlezu a dozadu max dva lidi co by je měl řidič rovnou odvyzt do nemocnice na operaci kolen. Ještě k tomu ty cestující vzadu na úkor svého krku podpírají střechu. Já mám obyč vejsku 179cm a docela jsem i nadával v Subaru Forester že mám přímo před ksichtem zrcátko a pedály jsou strašně na sobě. Holt si nekupovat auta ze zemí kde jsou lidi trpaslíci a v prodejně pořádně vybírat :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud