Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Skupina PSA už se připravuje na fúzi s FCA. Mění vedení svých značek

David Bureš David Bureš 16. 1. 2020 • 14:12
17
6
Zobrazit náhledy (17)
Linda Jackson Linda Jackson Linda Jackson Linda Jackson Linda Jackson Linda Jackson Linda Jackson Linda Jackson Linda Jackson Linda Jackson Linda Jackson Linda Jackson

Linda Jacksonová podle očekávání končí ve funkci šéfky značky Citroën. V koncernu PSA bude pokračovat v nové, nadmíru důležité roli. Šéfa mění i luxusní DS.

U koncernu PSA se v poslední době dějí změny. Francouzská automobilka se dohodla na fúzi s italsko-americkou skupinou Fiat Chrysler Automobiles, vedle toho se objevily spekulace o změnách ve vedení jejích značek. Nyní k tomu skutečně dochází, nového šéfa se dočkal jak extravagantní Citroën, tak luxusní DS.

Podle očekávání tak ve funkci generální ředitelky Citroënu končí Linda Jacksonová, která tuto značku vedla šest let. K 15. lednu ji nahradil Vincent Cobee, dosavadní zástupce ředitele značky Citroën, který v minulosti působil u Mitsubishi.

„Po šesti letech vedení značky Citroën, úspěšné aplikaci nového strategického postavení, zvýšení objemu prodeje a podílu na trhu v Evropě a přípravě mezinárodní ofenzívy s potěšením oznamuji, že Linda Jacksonová se svými skvělými zkušenostmi s budováním značky se ujímá nové odpovědnosti v rámci skupiny,“ říká ke konci Jacksonové u Citroënu sám šéf Skupiny PSA Carlos Tavares.

Jacksonová se v nové pozici bude zabývat odlišením jednotlivých značek v rámci skupiny. Bude studovat objasnění značek a jejich rozdíly, přičemž bude podřízena přímo Carlosu Tavaresovi. Tato funkce přitom bude pro PSA velice důležitá, hlavně po spojení s FCA – nově tento gigant bude tvořit 13 značek, které budou muset najít své místo na trhu, aby si nekonkurovaly. Právě to bude muset Jacksonová zajistit.

Členové automobilek FCA a PSA
FCA PSA
Abarth, Alfa Romeo, Dodge, Fiat, Chrysler, Jeep, Lancia, Maserati, Ram Citroën, DS, Peugeot, Opel

Podobnou pozici nově zastane i Yves Bonnefont, dosavadní šéf DS, který vedl šest let, od jeho oddělení od Citroënu. Na starosti bude mít strategie a synergie značek v rámci koncernu a jejich pozici z pohledu zákazníka a geografické polohy.

Hlavou DS se pak nově stane Béatrice Foucherová. Ta rovněž přišla z aliance Renault-Nissan-Mitsubishi, kde do dubna 2019 působila v HR managementu. V minulosti ale rovněž pomáhala uvést na trh Renault Zoe, což je zkušenost, která se jí v dnešní době bude též hodit. Zvlášť když by se DS mohlo stát čistě elektrickou značkou.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - pradeda777
Asi tak....
| 17. 1. 2020
Linda Jacksonová podle očekávání končí ve funkci šéfky značky Citroën. V koncernu PSA bude pokračovat v nové, nadmíru důležité roli. ..........jo, bude šéfovat podnikové kantýně...... ;-)
Obří a prcci
| 17. 1. 2020
Na jednu stranu takový obr a na druhou stranu prcek Tesla, která nevyrobí ročně ani 500 000 aut.
Avatar - KANKUNEN
Xi Xao by byla
| 17. 1. 2020
lepší volba, než ženská co vypadá jak dřevěný chlap.
Tak DS je značkou....
| 16. 1. 2020
…u které by mi úplná elektrifikace (tj. postupná likvidace) vůbec nevadila. A obávám se, že většina Evropanů je na tom úplně stejně! ;-)
Re: Ta krůta na fotce
| 16. 1. 2020
L.J. je hrobařem Citroenu, vůbec nepochopila tradici.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku