Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Suzuki láká na premiéru nového modelu. O co půjde?

David Bureš David Bureš 11. 11. 2021 • 12:51
33
6
Zobrazit náhledy (33)
Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross

Suzuki v poslední době na evropských trzích prezentovalo hlavně modely vzniklé díky spolupráci s Toyotou. Nyní se ale rýsuje novinka se svébytnou technikou.

Flotilové emisní normy ovlivnily nabídku všech značek působících v EU. Konkrétně Suzuki kompletně elektrifikovalo svoje portfolio, Ignis, Swift, S-Cross a Vitaru dnes nabízí výhradně jako mildhybridy. Nabídku navíc díky spolupráci s Toyotou doplnilo o full-hybridní kombi Swace (bratr Toyoty Corolla) a plug-in hybridní SUV Across (Toyota RAV4). Jen Jimny se stalo užitkovým vozidlem, aby se stávajícím motorem normy pro osobní auta obešlo. V trendu bude značka pokračovat i nadále, elektrifikovaná má být i nová generace vozů Suzuki pro Evropu. První z nich už je za rohem.

Suzuki totiž láká na premiéru nového vozu, která proběhne ve čtvrtek 25. listopadu, a to konkrétně v 10:00. Upoutávku doplňuje první snímek novinky, který ukazuje její světlomet. Bližší detaily automobilka nezveřejnila, ze zveřejněného detailu moc usoudit nelze, podle dřívějších zpráv by se však na konci měsíce měla představit nová generace Suzuki S-Cross.

Právě o její blížící se premiéře nedávno hovořil šéf španělského zastoupení Suzuki Juan López Frade se serverem Motor.es. Ten rovněž uvedl, že nový S-Cross by se k zákazníkům mohl dostat už na Vánoce. Pokud se tedy nestane nic nenadálého, v souvislosti s dnešním nedostatkem výrobních dílů.

Podle dřívějších zpráv přitom nový S-Cross na trh dorazí právě jako hybrid. Není každopádně zatím jasné, zda půjde o mildhybrid jen s pomocným elektromotorem nebo full-hybrid umožňující i jízdu čistě na elektřinu, avšak bez možnosti externího dobití baterií. Spekuluje se o obou možnostech s tím, že pod kapotou má v každém případě pracovat nově vyvinutý zážehový motor o objemu 1,5 litru.

Dané ústrojí mají do budoucna použít i další modely. Konkrétně se má objevit ve Vitaře, která má být v roce 2022 modernizována. Pro příští rok se chystá také nový Swift, ten ale zřejmě použije menší elektrifikovanou dvanáctistovku.

Suzuki S-Cross už má nejvyšší čas na mezigenerační výměnu. Do prodeje vstupovalo v roce 2013, kdy postupně nahradilo stávající model SX4. Ostatně proto se zpočátku novinka prodávala jako SX4 S-Cross.

Související články

Témata
12. 11. 2021 13:06
Re: Suzuki Baleno
Obojí... :no:
Avatar - nalimer
12. 11. 2021 09:43
Re: Suzuki Baleno
Ne troll, ale trotl.
11. 11. 2021 20:26
Re: Suzuki Baleno
Krasne Suzuki :yes:
11. 11. 2021 20:07
Re: Suzuki Baleno
Troll.
11. 11. 2021 17:50
Re: Suzuki Baleno
Troll nebo jen nečtete dál než nadpis?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud