Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tatra hledá ženy do výroby

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 14. 12. 2016 • 18:52
5
3
Společnost Tatra Trucks chce ve své automobilce zaměstnávat více žen a v současnosti hledá obráběčky, koordinátorky i skladnice.

Kopřivnická automobilka Tatra v letošním roce uskutečnila náborovou kampaň a od začátku roku přijala přes 350 nových zaměstnanců. Nyní v Tatře pracuje 1349 zaměstnanců a s náborem nových pracovníků automobilka nekončí. Ráda by oslovila také ženy a podpořila u nich zájem o technické profese.

Technické profese ve výrobě nákladních vozidel značky Tatra nejsou dnes již tak fyzicky náročné jako dříve. Obsluha strojů vyžaduje spíše pečlivost, přesnost a přemýšlení. Tatra proto přichází s nabídkou technických pracovních pozic také pro ženy.

Mezi pozice, které Tatra dlouhodobě obsazuje a mohou je zastávat i ženy, patří například obráběčka kovů, která má na starost broušení, soustružení a ostření složitějších nástrojů nebo koordinátorka výroby, která zodpovídá za rozplánování určené výrobní oblasti, spolu-koordinuje činnost dílen a stanovuje plánovací činnosti.

V nabídce volných pracovních míst u společnosti Tatra Trucks vhodných pro ženy jsou pak dále i pozice servisních techniček nebo skladnic.

Práce v tradiční české automobilce je zajímavá i proto, že zde neprobíhá masová výroba, ale téměř každý automobil je speciál. Je proto nutné, aby specialistou byl i každý zaměstnanec společnosti.

Vedle zajímavé práce může ženy do kopřivnické automobilky přilákat i skutečnost, že průměrná hrubá mzda zde výrazně přesáhla standard regionu. Zaměstnanci pak rovněž oceňují širokou škálu nadstandardních benefitů.

V příštím roce plánuje Tatra vyrobit 1700 vozů, což znamená zdvojnásobení produkce automobilky během dvou let.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
14. 12. 2016 12:51
Doba údernic se vrací
aneb hledáme řidičky, traktoristky a jeřábnice >:D >:D
14. 12. 2016 12:37
Re: inteligence do vyroby
teba by tam aj tak nevzali
Avatar - Jenik3
14. 12. 2016 09:17
inteligence do vyroby
v 50.letech ten slogan znel inteligence do vyroby, aby se kola centralne planovaneho hospodarstvi roztocila na plne obratky :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud