Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tatra slaví. Uvede na trh 120 automobilů z limitované edice Präsident!

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 14. 4. 2017 • 10:09
8
12
Zobrazit náhledy (8)
Tatra Phoenix Euro 6 Präsident Tatra Phoenix Euro 6 Präsident Tatra Phoenix Euro 6 Präsident
Automobilka Tatra dodá na trh symbolických 120 vozů z limitované edice Tatra Phoenix Euro 6 Präsident.

Připomíná jimi 120 let od výroby vozu Präsident, prvního automobilu se spalovacím motorem v Kopřivnici, který vyjel z továrny v březnu 1897. ČTK to sdělil mluvčí Tatry Andrej Čírtek.

"Na svého předchůdce odkazují vozy dnešní limitované edice například imitací dřeva na palubní desce, která připomíná, že před 120 lety se dřevo v konstrukci vozidel uplatňovalo ve velké míře. Dalším prvkem je zlatý nápis Präsident v historizujícím fontu umístěný na masce a na předních dveřích nebo třeba kožená sedadla či multifunkční volant s koženým obšitím," uvedl technický ředitel společnosti Tatra Trucks Radomír Smolka.

Limitovaná edice je odvozena od úspěšné obchodní řady Tatra Phoenix Euro 6, jejichž vozů už automobilka prodala přes 1000. První vozidla z edice Phoenix již jsou připravena k odběru. Typickým znakem těchto užitkových vozidel je dvoubarevné provedení kabiny korespondující s firemní barvou, kdy červenou metalízu doplňuje černé lesklé provedení masky kabiny. Vozidla jsou k dispozici ve dvou-, tří- a čtyřnápravovém uspořádání podvozku s pohonem 4x4, 6x6 a 8x8.

video

Původní automobil Präsident vycházel konstrukčně z kopřivnického kočáru typu Mylord. Jeho motor Benz měl podle Čírtka výkon srovnatelný s dnešní motorovou sekačkou s pojezdem.

Společnost Tatra Trucks, která kopřivnickou automobilku vlastní, patří českým podnikatelům Jaroslavu Strnadovi a Renému Materovi. Loni Tatra vyrobila 1326 vozidel, letos má v plánu vyrobit 1700 automobilů. V roce 2015 automobilka dosáhla čistého zisku 390 milionů korun, o třetinu vyššího než v roce 2014, a tržeb 3,7 miliardy korun. Tatra Trucks má 1350 zaměstnanců, dalších více než 600 lidí pracuje v dceřiném podniku Tatra Metalurgie.

Související články

Témata
Avatar - beibej
14. 4. 2017 23:05
Re: Konečně..
Prim + dotace ;-\
Avatar - wakantanka
14. 4. 2017 21:21
Trochu
nerozumiem ako ocení vodič ten drevený dekor v aute, ktoré asi strávi väčšinu života mimo spevnených ciest. A na nejakú edíciu mi to príde zúfalo málo. To iní výrobcovia ak pustia podobnú sériu, tak ju troška viac vizuálne vylepšia a naložia výbavou až po strop.
Avatar - wakantanka
14. 4. 2017 21:18
Re: Nadpisár !!!!!!!
:-) :-) :-) :yes: :yes: :yes:
Avatar - AUDIRS6
14. 4. 2017 20:45
Nadpisár !!!!!!!
...skoro si mi privodil infarkt !
Uz som myslel, ze konecne sa lady v Koprivnici pohli a chysta sa nova iteracia tohoto:
[odkaz]
...a ze teda idem poslat objednavku a zlozit zalohu !

Miesto toho som sa iba koli "nadpisarovi" rozculil !!!!!!

:no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no:
Avatar - ladsla
14. 4. 2017 19:50
Re: Konečně..
Avia a Prim mi nevadí. Vadí mi metoda jakou se zlegalizoval přechod vojenských opravarenskych závodů pod tuto hlavičku. Poskládali jsme se na to všichni z daní, ostatně jako je v kraji zvykem. Ale jak jsem už napsal, za Tatru klobouk dolů.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud