Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tento malý elektromobil za 95.000 Kč válcuje konkurenci. Původ vás nepřekvapí

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 18. 2. 2021 • 06:56
17
41
Zobrazit náhledy (17)
Wuling Hong Guang MINI EV Wuling Hong Guang MINI EV Wuling Hong Guang MINI EV Wuling Hong Guang MINI EV Wuling Hong Guang MINI EV Wuling Hong Guang MINI EV Wuling Hong Guang MINI EV Wuling Hong Guang MINI EV Wuling Hong Guang MINI EV Wuling Hong Guang MINI EV Wuling Hong Guang MINI EV Wuling Hong Guang MINI EV

Mnoho automobilek nám už roky slibuje cenově dostupné elektromobily, zatím však zůstává jen u smělých plánů. Přesto některé levné kousky už pořídit lze, byť s jistými kompromisy.

Není žádným překvapením, že za jedním z cenově nejdostupnějších moderních elektromobilů stojí Číňané. Malá elektrická krabička na kolech, kterou si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii, pojme až čtyři cestující a podle tvůrců jde o ideální vůz pro městské dojíždění.

Jde o dílo firmy SAIC-GM, tedy společného podniku General Motors a čínské společnosti SAIC Motor. Jmenuje se Wuling Hong Guang Mini EV a v absolutním základu stojí 28.800 juanů, což je v přepočtu jen něco málo přes 95.000 Kč. Pokud chcete širší výbavu čítající například klimatizaci, zaplatíte o něco více, řádově jde však o tisícovky.

Maličký vůz samozřejmě nemá tak oslnivé parametry, přesto nemůžeme říct, že by byl v městské a příměstské džungli nepoužitelný. Výrobce slibuje dojezd 120 kilometrů na jedno nabití, maximální rychlost vozu je 100 km/h. Pro krátké cesty jsou takové parametry naprosto dostačující.

Není divu, že se z hranaté novinky pomalu stává fenomén čínských silnic. Podle dat společnosti Nikkei Asia se mezi červencem a koncem loňského roku prodalo 112.000 kusů tohoto elektromobilu, což z něj za dané období dělá po Tesle Modelu 3 druhý nejžádanější elektromobil vůbec. V posledních třech měsících je Wuling Hong Guang Mini EV na tamním trhu dokonce vůbec nejprodávanější. A podle některých statistik jde dokonce o druhý nejžádanější elektromobil světa, opět v závěsu za Modelem 3.

Čínští tvůrci navíc plánují expanzi elektromobilu na další trhy včetně Evropy. Tady bude cena vozu kvůli bezpečnostním požadavkům a nejrůznějším restrikcím zhruba dvojnásobná, ale pokud budou souhlasit výše uvedené parametry, za cenu kolem 200.000 Kč by to coby městské přibližovadlo s nulovými lokálními emisemi nemuselo být vůbec špatné.

Související články

Témata
20. 2. 2021 01:19
20. 2. 2021 01:14
Re: Krasny
IQ v Číně je v průměru vyšší než v EU. A toto navíc dělají ve spolupráci s GM. Konstrukce je jednoduchá, bezúdržbová a kvalitní - stačí zkouknout videa z testů. Technika lepší než v elektrickém Citigo, dokonce si samo chladí/ohřívá baterie. My se tady pořád cítíme jako pupek světa ale technikou jsme dávno na chvostu. Čína třeba podává celosvětově nejvíc nových patentů - dávno z kopírování přešli na vývoj.
19. 2. 2021 14:53
Re: beru!!
Cital som clanok, ale neverim, ze by toto niekto mohol predavat ako normalne auto, ked sa na tom pojde tych 100 km/h, tak to da tak 60 km dojazd. Podobne v zime - mozno v Cine to povazuju za auto, ale u nas to ma sancu len ako priblizovadlo v meste bez potreby splnania vsetkych noriem pre klasicke auta.
19. 2. 2021 14:17
Re: beru!!
To je pravda, že na aktuálne pravidlá sa zrejme nechytá.
Otázka je, či príliš rýchlo sprísňujúce pravidlá EÚ optimálne pomáhajú bezpečnosti premávky a ekológii.
Nové autá sú aj vďaka nim nedostupnejšie a na cestách jazdia čím ďalej tým staršie vozidlá. Zrejme by viac pomohlo trocha to sprísňovanie spomaliť, aby boli autá dostupnejšie.

Možno je táto čínska sranda bezpečnejšia ako veľká časť áut čo jazdia v ČR. Pri priemere nad 15 rokov v ČR by som sa nečudoval.
19. 2. 2021 13:52
Re: Toto je správně, toto je ekologie a čistý vzduch ve měst
Ten čínsky zázrak by pri cene 200 - 250 tis. Kč podľa mňa bol rozumná alternatíva s reálnou cieľovou skupinou.
Málokto má 1-2 mil. Kč na druhé ľudové auto do rodiny, príp. aj prvé.

Bohužiaľ aktuálne EV s dojazdmi 300-400 km sú reálne tiež hlavne na používanie v meste a druhým autom do rodiny. A podstatne drahším.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud