Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla čelí další žalobě. Aby ušetřila, zkracovala prý zákazníkům dojezd

Ondřej Mára Ondřej Mára 18. 8. 2019 • 19:15
15
86
Zobrazit náhledy (15)
Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model S 75D Tesla Model X Tesla Model X Tesla Model X Tesla Model X Tesla Model X Tesla Model X

Tesla čelí dalšímu vážnému obvinění, podle kterého měla místo nákladné svolávací akce pouze omezit dojezd modelů S a X.

Podle agentury Reuters měl jeden ze zákazníků Tesly podat na automobilku žalobu kvůli omezování dojezdu u stovek a možná i tisíců Modelů S a X. Podle obvinění, kterým se má zabývat soud v Severní Kalifornii, mělo být omezování dojezdu způsobem, jak se vyhnout nákladné svolávací akci a následným opravám u mnoha elektromobilů.

S omezeným dojezdem Tesly Model S a X se přitom nesetkal pouze jeden člověk. Na internetových diskusních fórech, jako je třeba Tesla Motors Club, se toto téma již několikrát objevilo. Například Tesla Model S 85 (rok 2014) podle jednoho z uživatelů ztratila dojezd, který by se mohl rovnat kapacitě 8 kWh jeho baterií. Další zákazníci si pak stěžují na pokles dojezdu až okolo 64 km.

A Tesla se omezením dojezdu u některých modelů ani nijak netají, prý pro to měla dobrý důvod: prodloužení životnosti. „Velmi malé množství majitelů postarších elektromobilů Model S a Model X se při kompletním nabíjení baterie mohlo sekat s lehce omezeným dojezdem, což by mělo zajistit další životnost těchto baterií. Omezení přitom přišlo spolu s jedním z posledních updatů.

Problém měl přitom odstartovat již v květnu, kdy v Hong Kongu došlo k požáru a explozi Tesly Model S. Zanedlouho poté totiž automobilka vydala nový update, který měl upravovat termální management Modelu S a Modelu X a současně by měl prodloužit životnost vozu.

Podle žaloby tak ale Tesla učinila, „aby se vyhnula svým a zákonným povinnostem opravit nebo vyměnit zákazníkům baterie v elektromobilech, o jejichž problémech už sice Tesla prý ví, ale zákazníky prý stále neinformovala.“

Související články

Témata
Avatar - Jerry.Gunman
20. 8. 2019 14:41
Re: Tak, kucí električtí :D
TéTéčko

(1) z čeho konkrétně usuzuješ, že jsem z Tesly nervózní, nebo že z ní mám (jak píšeš) bobky?
(2) jsem sto DISKUTOVAT o mnoha věcech - a zcela logicky, jestliže někdo bude nekriticky adorovat, protlačovat a prosazovat to, s čím zásadně nesouhlasím, i já budu nucen používat silnějších a průraznějších argumentů
(3) psychiatr - ale no tak, tohle je hloupoučké dokonce i na tvůj standard, který (řekněme si to upřímně) FAKT není Boh-vie-aký ;-)
20. 8. 2019 13:46
Re: Kladivo na čarodejnice II
ano ? tak mi prosim prezrad, ktory z mojich prispevkov na to poukazuje :)
20. 8. 2019 13:01
Re: Tak, kucí električtí :D
Ty musíš byť z tej Tesly hrozne nervózny. Každý už vidí, že nemá cenu sa s tebou o nej baviť, ale ty si viditeľne vystačíš sám. Odporúčam nájsť nejakého dobrého psychiatra, keď z nej máš také bobky.
20. 8. 2019 12:58
Re: Kladivo na čarodejnice II
Koľko máš ty? Podľa úrovne príspevkov si hlboko pod ním.
20. 8. 2019 11:25
Re: Kladivo na čarodejnice II
Není to jinak.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud