Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla znovu šokuje: Propouští všech 500 lidí starajících se o nabíječky

Lukáš Volšický
Diskuze (63)

Americká Tesla neprodává elektromobily tak, jak by si ráda představovala, a v reakci na mizerné obchodní výsledky masově propouští. A bude to mít dopad i na nabíjení.

Elektromobilka Tesla šokuje svět dalším až kontroverzním krokem. Americký výrobce elektromobilů pomohl svému obchodnímu úspěchu i vybudováním celosvětové sítě nabíječek Tesla Suercharger, kterou rozšířil snad do všech koutů světa a zvládl pokrýt všechna kritická místa. Velkým lákadlem pro nákup elektrické Tesly v minulosti bylo i doživotní nabíjení zdarma.

Až donedávna byla síť nabíječek Tesla Supercharger vyhrazena pouze provozovatelům elektromobilů značky Tesla, ale v polovině letošního dubna ji výrobce uvolnil i pro nabíjení všech ostatních elektromobilů s kompatibilním konektorem, což je v Evropě typ CCS 2 Combo. A jen krátce po významném kroku pro rozšíření nabíjecí sítě pro všechny elektrické vozy se objevuje překvapivá zpráva.

Tesla se rozhodla rozpustit celý „Supercharger tým“, který se v minulosti zasloužil o budování a rozšiřování sítě nabíjecích stanic. Novinka se dostává na svět jen krátce poté, co Tesla v před pár týdny oznámila, že v reakci na znepokojivé obchodní výsledky za první čtvrtletí letošního roku propustí desetinu zaměstnanců. Je to přímá reakce na zpomalení odbytu elektromobilů značky.

Video se připravuje ...

Rozpuštění týmu pracujícího na nabíječkách značky má však mnohem větší dopad, než se zprvu může zdát. Tesla totiž pracuje s plánem, že dokončí všechny nově rozestavěná nabíjecí místa, ale zatím nemá plány, jak to bude dál. A bez svého specializovaného týmu toho už asi moc nepostaví, protože propouští všechny zúčastněné pracovníky, jichž bylo přibližně 500.

Ve Spojených státech amerických se pak Tesla údajně zbavuje i některých pronajatých pozemků, na nichž původně plánovala vybudovat další nabíjecí stanice. Celosvětově Tesla provozuje celkem 6249 nabíjecích míst Tesla Supercharger.

Lukáš Volšický
Diskuze (63)

Doporučujeme

6. 5. 2024 21:56
Re: ACZ znovu šokuje
Presne ten, že ACZ opäť sklamane zatvorím, pretože to, čo mi ponúka na čítanie, je už de facto pre mňa staré, lebo som to pred pár dňami čítal inde. Čiže žiadne preháňanie, keď čítam túto správu v jeden deň z dvoch rôznych zdrojov, je to vpohode, ale keď to čítam znova o nejaké štyri dni tu, akože aktuálny článok, tak to dosť zamrzí. Internetový magazín nie je týždenník ani mesačník na papieri, kde to počká.
Avatar - Mikesus
6. 5. 2024 21:16
Re: Hendly a Vito, víte co ještě je výhoda spalováku?
Špatně. Nebude vypínat topení, protoze ho ani nezapnul
6. 5. 2024 18:09
Nojo
Nojo Elon obcas nejakej tym vyhodi, kdyz jim to tak nejde a nahradi je lidmi, kterym to jde lip. Naposledy pry par let zpatky ve Starlinku. O vycisteni twitteru nemluve. Obcas to chce trochu cerstvy vitr :-!
6. 5. 2024 17:28
Tesla vs ini
No ja neviem.
Tesla je top.

Kto môže ponúknuť lepší pomer cena výkon ako Tesla?

Nikto.
6. 5. 2024 17:05
Re: Zisková marže Tesly
Tak spacex je jina firma. Zrovna SW napr koncern VW dela taky externě.
Proste si myslim, ze dělit napr Audi vs pocet vyrobených Audi nedava správná cisla.