Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Titul International Van of the Year 2019 získala trojčata...

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 9. 2018 • 17:27
45
Zobrazit náhledy (45)
Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Citroen Berlingo Van Peugeot Partner Peugeot Partner Peugeot Partner Peugeot Partner Peugeot Partner Peugeot Partner Peugeot Partner Peugeot Partner Peugeot Partner0 Peugeot Partner Peugeot Partner Peugeot Partner Peugeot Partner Peugeot Partner Peugeot Partner Opel Combo Opel Combo Opel Combo Opel Combo Opel Combo Opel Combo
...Peugeot Partner, Citroën Berlingo Van a Opel Combo. Pro francouzské členy PSA jde již o páté vítězství v hlasování o nejlepší dodávku roku.

Titul International Van of the Year je udělován od roku 1992. Mezinárodní porota, složená v letošním roce z motoristických novinářů se specializací na užitková vozidla z 25 evropských zemí, udělila svými hlasy toto prestižní ocenění pro rok 2019 vozům Peugeot Partner, Citroën Berlingo Van a Opel Combo.

Porota udělila zástupcům koncernu PSA Group celkem 127 bodů a díky tomu získala trojčata značek Peugeot, Citroën a Opel s jasnou převahou nad konkurenci. Nejblíže se k nim dostal Mercedes-Benz Sprinter, jehož nová generace získala 92 bodů.

Ocenění převzal senior vice-prezident divize lehkých užitkových vozidel v koncernu PSA Group Philippe Narbeburu, v rámci letošního mezinárodního veletrhu užitkových vozidel IAA v Hannoveru od předsedy poroty, jímž je Jarlath Sweeney.

Prestižní ocenění International Van of the Year získalo již pět modelů značek Peugeot a Citroën, zatímco Opel má i s tím nejnovějším na svém kontě prozatím jen tři tituly.

V případě značek Peugeot a Citroën se vždy jednalo o sesterské modely a poprvé šlo o modely Boxer a Jumper spolu s řadou Ducato značky Fiat roce 1994. O tři roky později následovalo ocenění první generace modelů Partner a Berlingo. Další dvě ocenění pocházejí z let 2008 a 2009, tehdy byla druhá generace modelů Partner a Berlingo zastíněna nejprve modely Expert/Jumpy, které doplňoval Fiat Scudo a následně malými dodávkami Bipper, Nemo a Fiat Fiorino.

Opel byl podle přehledu vítězů organizace International Van of the Year doposud výrazně méně úspěšný. První titul získal v roce 1999 za model Astra Van, který vycházel z kombi stejnojmenné modelové řady. Druhý titul pro Opel získal model Vivaro, který se o něj v roce 2002 dělil se svým dvojčetem, jímž byl Renault Trafic. Nová v pořadí pátá generace modelu Combo se pak nyní postaral o zisk třetího titulu.

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku