Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle je Ford Mustang Mach-E! Elektrický crossover s prvky slavného pony caru předčasně odhalen

David Bureš David Bureš 15. 11. 2019 • 22:04
17
20
Zobrazit náhledy (17)
Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E Ford Mustang Mach-E

Napjatě očekávaný crossover s elektrickým pohonem měl být odhalen tuto neděli 17. listopadu. Na internet však unikly podstatné informace včetně vzhledu ještě předtím.

Také Ford hodlá expandovat v oblasti elektřinou poháněných automobilů, přičemž v rámci své nabídky chystá i jednu zajímavou specialitu – elektrický crossover s prvky slavného pony caru Mustang. Krátce poté, co automobilka oficiálně potvrdila název auta a datum jeho premiéry na internet unikly všechny důležité informace. Navíc už známe i vzhled tohoto auta, Fordu Mustang Mach-E!

Na internet totiž utekly náhledy webových stránek o této novince, které prozradily i některá technická data. Víme tak, že Ford Mustang Mach-E bude dostupný v několika provedeních.

Základem bude varianta Select s výkonem 188 kW a točivým momentem 415 N.m, respektive 582 N.m v závislosti na použití pohonu zadních nebo všech kol. California Route 1 posune výkon na 207 kW, hlavně ale díky větším bateriím nabídne odhadovaný dojezd 483 kilometrů (podle americké metodiky), zatímco Select poskytne 370 km, respektive 338 km, podle pohonu.

Vrcholem pak bude provedení GT, které však přijde na trh až na jaře 2021. Jeho výkon zatím neznáme, bude nicméně dostupný výhradně s pohonem všech kol a zvládne zrychlit z 0-96 km/h za méně než čtyři sekundy, což je nejlepší hodnota ze všech nabízených verzí. Ani základní Select nicméně nebude nějak pomalé auto, jako zadokolka z 0-96 km/h zrychlí za zhruba 6,5 sekundy, jako čtyřkolka bude o vteřinu rychlejší.

Na úvod pak dorazí First Edition, s výkonem 245 kW, točivým momentem 582 N.m a pohonem všech kol, která zrychlí z 0-96 km/h za zhruba 5,5 sekundy a ujede cca 435 kilometrů.

Zajímavé jsou také informace o cenách. Základní Select na domácím americkém trhu vyjde na 43.895 dolarů, což je v přepočtu asi 1.020.000 korun. V uvedené částce přitom není žádná místní pobídka na nákup elektromobilu. Přijde ale až na začátku roku 2021. To úvodní First Edition bude dostupná už na konci roku 2020, přičemž američtí zákazníci za ni zaplatí 59.900 dolarů, tedy 1.392.000 korun.

A jak Ford Mustang Mach-E vypadá? Nutno říct, že podle prvních snímků hodně zajímavě! Oproti legendárnímu pony caru sice sází více na obliny, agresivní výraz tu ale zůstává, i přes zakrytou masku (pro elektromobily věc typická). Přední a zadní světla jsou pak jasným odkazem na Mustanga, zajímavým designovým prvkem jsou pak zakryté kliky zadních bočních dveří.

Ford Mustang Mach-E bude odhalen tuto neděli 17. listopadu na akci v Los Angeles, za účasti herce Idrise Elby, známého třeba ze série Avengers. Zákazníci už při premiéře budou moci si vůz rezervovat, a to za zaplacení zálohy 500 dolarů (11.600 korun).

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
16. 11. 2019 21:44
Re: Ford už je tak moc ri*i
Bez státní pomoci brzy krachnou, protože co tam vymýšlí je jedna pitomost za druhou.

Nejlepší je zrušit všechny osobáky a poléhat se na suv a pikapy :-O :-O Zoufalci
Avatar - WinDiesel
15. 11. 2019 17:44
Re: Kolik zkrachuje
Ale o to přece jde. Všechny automobilky jdou do elektra a wšechny sní o tom že je to nezničí ale zato že to zničí konkurenci. Ať už to dopadne jakkoli, náklady jsou šílené a někoho to zničí:
Jaguar/Fandrover/Tata
Ford
Fiat/Chrysler případně potopí i PSA
Nissan/Renault

A kdo zbyde?
Asi Toyota, VAG, GMC, KIA/HYUNDAI a pár nezávislých malých značek …. snad Honda, snad Mazda, snad Subaru, snad Mahindra/Ssang Yong
Avatar - WinDiesel
15. 11. 2019 17:40
Re: Ford už je tak moc ri*i
To všechno dělají mladí "progresivní úchylové pracující pro Ford a ničící Ford snahami o autonomní řízení a o dosažení "progresu" i za cenu samozničení.
Dcera byla v USA a v Kalifornii (hrůza stát) si půjčili Mustanga V8 (a co kuwa jiného ? - to je american dream !!!) a jeli do okolních států (tam byl swět ještě w pořádku)
Ford je i se swými ultra-progresiwistickými mladými manažery na prudce sestupné dráze.
Avatar - .StenLi.
15. 11. 2019 17:08
Re: Testang Musla
Pride mi to ako keby vo Forde dostali instrukcie: okopirujte Model Y ale dajte tomu horsiu aerodynamiku, zbytocne velku kapotu aj ked tam budeme vozit iba vzduch a nejake zapachajuce take-away jedlo. Ten dizajn je nevyvazeny zadok je uplne rozhadazany ako keby pozliepany z viacerych aut, ma to daleko k X6 zadku ktory bude na Modeli Y. V interieri sa nevedeli rozhodnut ci idu okopirovat S alebo 3, toto sa nemoze paci ani petrolheadom ani EV nadsencom.
Na Y sa mi nepaci iba predok, ale toto je cele zle.
https://www.autoevolution.com/…el-y-139032.html
15. 11. 2019 15:23
Re: Kolik zkrachuje
Tak tak, hrůzný, odporný sen.... :'-(

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku