Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mustangem inspirovaný elektrický crossover je za rohem. Bude vypadat takto?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 28. 8. 2019 • 15:45
6
Zobrazit náhledy (6)
Ford Mustang SUV Concept

Šikovný grafik ukazuje vcelku reálnou vizi toho, jak by mohl vypadat chystaný elektromobil, jenž se vzhledově inspiruje ikonickým Mustangem.

Už pár dní se po silnicích prohání testovací prototypy připravovaného elektrického crossoveru Ford, jehož design si vezme inspiraci z legendárního modelu Mustang. Maskování testovacích aut je ale pořád hodně výrazné, takže nevíme, jak moc bude novinka americkou ikonu připomínat.

Koncept včetně dalších podrobností má dorazit v listopadu, do té doby se musíme spokojit s upoutávkami a vizemi nezávislých grafiků. Jednu z nejreálnějších představ o tom, jak bude elektrické SUV vypadat, přináší na účtu Behance designér Luca Serafini.

Ve srovnání s ostatními „úlety“ se tento koncept drží při zemi. Na první pohled vypadá spíše jako zvýšený hatchback s vrstvou plastů navíc, které doprovází detaily z dárcovského Mustangu, včetně obdobně tvarované přídě.

„Koncept využívá prvky Mustangu Bullit, ale inspiraci najdeme třeba i v Cayennu Coupé. Snažil jsem se vyobrazit myšlenku, že SUV mohou vypadat různě. Klidně mohou mít blíže ke zvýšenému hatchbacku, než se vyznačovat nafouklou karoserií s malými kolečky,“ vysvětluje Serafini, proč se elektrický crossover rozhodl vyobrazit právě takto.

Podrobnosti o elektromobilu jsou zatím hodně kusé. Hovoří se o tom, že finální produkt se veřejnosti představí v roce 2020, mohl by se jmenovat Mach E a nabídnout dojezd okolo 480 kilometrů. Všeobecně se očekává, že inspirace Mustangem se nepromítne jen do vzhledu a vůz tak nabídne sportovní charakter. Zejména v Americe se přímo postaví konkurenční Tesle Modelu Y.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud