Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Továrna Audi v Maďarsku pojede díky novému TT na tři směny

Aleš Dragoun
Diskuze (14)
Zaměstnanci závodu Audi v Maďarsku se o práci rozhodně bát nemusí. V souvislosti se začátkem produkce třetí generace TT bude zavedena třetí směna.

Nové kupé TT bude k dostání ve třech motorických variantách. Nejslabší verzí je turbodiesel 2,0 TDI s výkonem 135 kW, základní přeplňovaný zážehový čtyřválec 2.0 TFSI dává 169 kW. V nabídce je i sportovnější provedení TTS s konstrukčně stejným agregátem, ale naladěným na 228 kW. Němci už mohou nové tétéčko objednávat, ceny jsme zveřejnili zde. Výstavní premiéru si odbylo v březnové Ženevě. Na kabriolet a případně další verze si musíme ještě počkat, topless model nebyl dosud oficiálně představen.

Zavedení produkce třetí generace sportovního kupé si v maďarském Rábu (tak zní český název města Györ) vyžádá i třetí směnu, a to od poloviny letošního srpna. Tento závod kromě TT vyrábí i kompaktní řadu A3 coby sedan a kabriolet s plátěnou střechou. A poptávka roste... V současnosti se pochopitelně jedná ještě o druhou řadu TT s oběma karoseriemi, uzavřenou i otevřenou, která dobíhá. „Plnou parou se připravujeme na sériovou produkci nového kupé TT. Zavedení třetí směny je nevyhnutelné,“ řekl agentuře Reuters šéf maďarské výroby vozidel Gerd Walker.

Továrna Audi Motor Hungaria Kft. má kapacitu 160 tisíc aut ročně, v roce 2013 sice vyprodukovala jen 42.851 kusů, ale zato ještě navíc 1,93 milionu pohonných jednotek, protože i ty vznikají zde, součástí komplexu je i motorárna. Putují pochopitelně hlavně do jiných výrobních kapacit čtyř kruhů.

Závod v zemi vína, klobás a termálních lázní je významným exportérem a logicky plní i maďarskou státní pokladnu. Do rozšíření kapacity investoval 900 milionů eur (24,7 miliardy korun), projekt skončil v loňském roce. Vyvolal ale nevoli v Evropské komisi, která zahájila hloubkové šetření celé transakce. Stát totiž místní pobočce ingolstadtské automobilky přislíbil podporu ve výši 133,3 milionu eur (3,66 mld. Kč) a EK zkoumá, zda pobídka není v rozporu s bruselskými směrnicemi.

Aleš Dragoun
Diskuze (14)
Avatar - maros
20. 7. 2014 09:06
Re: Audi z Maďarska
Jsou věci, které prostě nezkontrolujete... jak nedávno nějaká automobilka řešila, že jeji silně edukovaný pracovník dával pístní kroužky naopak. Přišlo se na to až časem, kontrola kvality neměla hned šanci. Oprava... dlabem na to, zákazník snese vše 8-s

Auto zásadně německé
Avatar - maros
20. 7. 2014 09:04
Re: Audi z Maďarska
Tak doufám pánové, že to nezůstalo jenom u slov a doma už pečujete o novou Dacii >:-[]
Avatar - The Spešl Uan
19. 7. 2014 18:08
Re: Audi z Maďarska
Ono ani nesejde na tom, kde se to vyrobí, protože třeba Audi tam (v tom Maďarsku) má 100% dosazené svoje lidi, nenechá to na nějakých cikánech, a i kdyby, tak tam mají své kontrolory kvality, takže to je stejně jedno, jestli to bylo vyrobeno v Deutschlanďácku nebo v Cikaňácku... :-) :-) :-) ;-)
19. 7. 2014 16:44
Re: Audi z Maďarska
Dneska už je to jedno. Nejen že díly jsou posbírané z celého světa, ale i na těch něměckých výrobních linkách jsou už dnes hlavně Turci a jim podobní, stejní jako na linkách Renaultu přímo v Turecku. Takže už je defakto jedno jestli koupíš Lodgy a Dokker třeba z Maroka nebo M5 z Německa :-)
19. 7. 2014 10:57
Re: Audi z Maďarska
Výroba aut není hi-tech záležitost jako výroba airbusů, špičkových léků nebo nejvýkonnějších chipů, které se do Mexika, Maroka nebo Rumunska přesouvají dost těžko kvůli špatné kvalifikační úrovni tamního obyvatelstva a na ceně práce u nich prakticky nezáleží vzhledem k vysokým maržím, které se u nich dosahují. Budeš se muset smířit s tím, že žádné auto dnes není čistě německé (americké, japonské, britské etc.) protože výroba aut je poměrně tuctová činnost s malou přidanou hodnotou/nízkými maržemi, kde velkou roli hrají mzdové náklady a celkové náklady v dané zemi (energie, daně etc.) a tudíž všichni výrobci hromadně přesouvají výrobu ať již dílů nebo kompletních celků do levných zemí.