Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota chystá nový crossover. Bude se Corolla Cross prodávat i v Evropě?

David Bureš David Bureš 8. 7. 2020 • 05:16
16
2
Zobrazit náhledy (16)
Toyota Corolla Trek Toyota Corolla Trek Toyota Corolla Trek Toyota Corolla Trek Toyota Corolla Trek Toyota Corolla Trek Toyota Corolla Trek Toyota Corolla Trek Toyota Corolla Trek Toyota Corolla Trek Toyota Corolla Trek

Nový crossover na bázi Toyoty Corolla má být praktičtější alternativou k modelu C-HR. Světu se ukáže již tento týden.

Toyota Corolla je dnes považována za nejprodávanější model na světě. V aktuální generaci se prodává ve třech karosářských verzích, jako pětidveřový hatchback, kombík a sedan, které pokrývají potřeby různé klientely. Již brzy by je však mohla doplnit další verze, hovoří se o příchodu crossoveru Toyota Corolla Cross, který by se světu mohl představit již tento týden.

Naznačují to zprávy z thajského zastoupení Toyoty, které zveřejnilo upoutávku na nový model. Zatím jej značka prezentuje jednoduše jako nové SUV, zákulisní zprávy ale naznačují, že půjde právě o crossover na bázi Toyoty Corolla. Novinka se má představit 9. července.

Takový automobil má být doplňkem nabídky značky v kompaktní kategorii. Podle zákulisních zpráv využije stejný rozvor 2.640 mm jako C-HR, s délkou 4.460 mm má být o 70 mm delší. S šířkou 1.825 mm má být také o 30 mm širší a s výškou 1.620 mm o 65 mm vyšší.

Ze špionážních snímků maskovaných prototypů vyplývá, že Corolla Cross bude mít praktičtější karoserii než C-HR, které je svojí dynamickou siluetou SUV kupé. Svým způsobem tak půjde o jistého konkurenta k vozům jako Kia Xceed nebo Nissan Qashqai.

Základem bude platforma TNGA ve verzi GA-C určené pro kompaktní vozy. Sdílet ji tudíž bude jak s Corollou, tak s C-HR. Tato varianta umožňuje zástavbu pohonu všech kol, který není vyloučen ani pro Corollu Cross. Takřka jistotou je pak příchod hybridního modelu.

O příchodu Toyoty Corolla Cross se spekuluje již delší dobu, v tuto chvíli však stále není jasné, zda se tohoto modelu dočkáme také v Evropě. Jistotou je jen prodej v Asii, do Evropy se totiž může dostat třeba přizpůsobený model zdejším požadavkům. Toyota každopádně věří, že v její nabídce pro takové auto stále je prostor. I v Thajsku se totiž prodává obdobně velké C-HR, k němuž má být Corolla Cross praktičtější alternativou.

Pokud by však Corolla Cross do Evropy skutečně dorazila, zastavila by se zdejší nabídka Toyoty takových aut hned na šesti. Dnešní C-HR, RAV4 a Land Cruiser totiž v roce 2021 doplní malé SUV Yaris Cross a velké SUV Highlander. K dispozici je pak také oplastované kombi Corolla Trek.

Související články

Témata
Avatar - Mikesus
8. 7. 2020 19:04
Re: Nepísané pravidlo
Bohužel.
Dle mých informací není vše rozhodnuto, ale zatím to vypadá tak, že zde bude.
8. 7. 2020 17:12
Nepísané pravidlo
V novinárčine, pokiaľ vyslovene nejde o bohapustý bulvár sa zvyklo uplatňovať také pravidlo, že keď sa v titulku objaví otázka, v texte na ňu čitateľ nájde odpoveď, kladnú alebo zápornú, ale nie takú, že neviem. Tu je info, že príde Corolla ako crossover fajn, ale klásť si otázku či príde auto do Európy, keď na ňu autor nevie odpovedať, je fakt zbytočné. Myslím, že na to nie je auto.cz odkázané.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud