Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota FT-1 naznačuje podobu nové Supry (+video)

David Bureš David Bureš 14. 1. 2014 • 06:43
75
3
Zobrazit náhledy (75)
Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra
Představený koncept se inspiroval hned několika dřívějšími sportovními Toyotami. Celek ale působí velice futuristicky.

O možném příchodu páté generace Toyoty Supra se spekuluje již delší dobu, zvlášť když automobilka vyvíjí spolu s BMW platformu pro sportovní auta. Toyota tyto spekulace nyní dále rozdmýchává, na autosalonu v Detroitu představila koncept FT-1 naznačující podobu takového auta.

Sama Toyota přiznává, že koncept FT-1 ztělesňuje možnosti nového a vzrušujícího designu. Designér Kevin Hunter k autu dále říká, že jeho vzrušující křivky uvidíme také u budoucích modelů značky.

Koncept navazuje na mnoho sportovních Toyot minulosti, jako jsou modely 2000 GT, Celica, Supra nebo MR2. Křivky se rovněž inspirovaly u nedávných konceptů Toyota FT-HS (z roku 2007) a Lexus LF-LC (2012).

Kabina je posunuta vzad pro ideální rozložení hmotnosti. Interiér se inspirovat u modelu 2000 GT, specialitou je volant inspirovaný monoposty Formule 1, na němž jsou zobrazovány vybrané informace.

Projekt začal zhruba před dvěma lety a jeho začátky jsou velice zajímavé. Automobil byl nejprve navržen jako virtuální model pro účely závodního simulátoru Gran Turismo, kde si jej ve virtuálním prostředí vyzkoušeli členové vedení Toyoty. Šéf Toyoty a vášnivý řidič Akio Toyoda s konceptem na virtuálním okruhu Fuji zajel rychlejší čas než na skutečném okruhu s reálným Lexusem LFA, a díky tomu projekt schválil stavbu skutečného konceptu.

Technické údaje konceptu FT-1 zveřejněny nebyly. Pouze je zdůrazněn fakt, že spalovací motor je umístěn vpředu, zatímco poháněná jsou zadní kola. Agregát má být moderní a výkonný a pomáhat s ideálním rozložením hmotnosti vozu. Navíc je možné si jej prohlédnout díky průhledné části kapoty.

Zatím poslední generace Toyoty Supry se přestala prodávat v roce 2002. Nedávné zprávy naznačují, že její nástupe bude hybrid kombinující přeplňovaný čtyřválec s elektromotorem.

Související články

Témata
Avatar - TeeJay
15. 1. 2014 09:52
Já ti nevim, Karle
První, co mě napadlo, je TVR. Druhé, co mě napadlo, je LFA po steroidové kúře. Když o tom tak přemýšlím, tak i na názoru, že to vypadá na divoký večírek Viperu a LFA, něco je.

Moc boulí, moc děr, ten F1 nos už také po použití u Mercedesu před 10 lety trošku vyšuměl na dnešní dobu je to příliš kulaté. Na druhou stranu se mi líbí, že zachovali základní rysy FT-HS, to potvrzuje, že ta studie vůbec nezestárla. Co je horší, vypadá lépe, než tohle, asi toho měli zachovat víc. :-O Ale možná, že když to pořádně odtuní a přiblíží zpátky FT-HS, nakonec to bude pěkné auto. :-)
Avatar - Choochoo
14. 1. 2014 21:38
Re: FT-1
Predek je divokej, v serii toho asi z neho moc nezustane. Zadek vypada hodne dobre, funkcni, neokoukany :yes:
Avatar - Pekelná Micinka
14. 1. 2014 20:54
FT-1
No je to trochu jako když Viper projel LFAčkem, ale ono to v sérii bude, věřím, ok.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku