Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota GR Supra dostala exkluzivní edici Jarama Racetrack, zamíří pouze do Evropy

Ondřej Mára Ondřej Mára 13. 3. 2021 • 06:45
18
45
Zobrazit náhledy (18)
Toyota GR Supra Jarama Racetrack Edition Toyota GR Supra Jarama Racetrack Edition Toyota GR Supra Jarama Racetrack Edition Toyota GR Supra Jarama Racetrack Edition Toyota GR Supra Jarama Racetrack Edition Toyota GR Supra Jarama Racetrack Edition Toyota GR Supra Jarama Racetrack Edition Toyota GR Supra Jarama Racetrack Edition Toyota GR Supra Jarama Racetrack Edition Toyota GR Supra Jarama Racetrack Edition Toyota GR Supra Jarama Racetrack Edition Toyota GR Supra Jarama Racetrack Edition Toyota GR Supra Jarama Racetrack Edition

Po A90 a Fuji Speedway přijíždí Toyota GR Supra v limitované edici Jarama Racatrack, omezené na pouhých 90 kusů. Všechny ale zamíří do Evropy.

Toyota Supra páté generace byla po dlouhých letech utajovaného vývoje představena během severoamerického autosalonu v lednu 2019, první novináři však za její volant usedli až v květnu toho samého roku. Místem prvního setkání se přitom stal španělský okruh Jarama, který leží severně od Madridu.

A právě okruh Jarama, který měří necelých 3,9 kilometru a řidiče se snaží potrápit 14 zatáčkami, se stal inspirací pro novou limitovanou edici Toyoty GR Supra, která zamíří výhradně do Evropy. A to v opravdu omezených počtech.

Toyota totiž vyrobí pouze 90 kusů limitované edice GR Supra Jarama Racetrack Edition, přičemž 30 kusů zamíří do Velké Británie. Další dělení pro státy pevninské Evropy bohužel automobilka neupřesnila, pokud se ale dostane i na Česko, pravděpodobně půjde pouze o pár kousků.

Jarama Racetrack Edition by přitom měla hned na první pohled zaujmout výrazně modrým lakem v odstínu Horizon Blue, který doplňují 19“ černě lakovaná kola a červeně lakované třmeny brzd. Interiér je čalouněn Alcantarou s modrým prošíváním, nechybí karbonové doplňky, silueta okruhu Jarama a plaketa se sériovým číslem pro každý vyrobený kus.

Kromě toho se zákazníci dočkají také několika technologických vychytávek. Edice Jarama Racetrack nabídne například GPS systém s 3D zobrazením nebo služby konektivity Supra Connect. Nechybí však ani balíček bezpečnostních asistentů Supra Safety+, včetně adaptivního tempomatu, varování před opuštěním jízdního pruhu, detekcí chodců, atd.

Pod kapotou bude výhradně 3,0litrový řadový šestiválec, nabízející na evropském trhu nejvyšší výkon 250 kW (v USA ovšem až 285 kW), který je tradičně spojen s osmistupňovým automatem. O cenách se automobilka prozatím nezmínila, pravděpodobně se je však dozvíme v průběhu jara, kdy se mají dostat první kusy z limitované edice na trh.

Související články

Témata
Avatar - Emel
15. 3. 2021 09:17
Re: Vždy. když vidím tuto Toyotu...
Aha... já jen viděl jméno :-)
Avatar - white label
14. 3. 2021 21:56
Re: Vždy. když vidím tuto Toyotu...
Teď už ano... :-)
14. 3. 2021 21:50
Re: Vždy. když vidím tuto Toyotu...
Reagoval jsem na Emela a Mansory. To je snad zřejmé
Avatar - white label
14. 3. 2021 21:43
Re: Vždy. když vidím tuto Toyotu...
Nejsem uživatel tuningu. Tvůj oblíbený google na mě "vyplivl" dva odkazy, jeden tady jede, ten druhý ne:
https://www.tuningblog.eu/en/categories/cars-from-az/levella-toyota-supra-256093/

A pak tohle na YT: https://www.youtube.com/watch?…
14. 3. 2021 21:39
Re: Toyota Supra a Ondřej Mára
Ano, a zcela oprávněně! Byl to totiž nenapravitelný hulvát a náfuka. Ale co se týče obsahové stránky, tak byl vcelku v obraze, o to žádná.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku