Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota potvrzuje příchod očekávaného malého SUV. Yaris navíc bude vyrábět v TPCA

David Bureš David Bureš 14. 1. 2020 • 18:21
38
Zobrazit náhledy (38)
Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris Toyota Yaris

Potvrzení příchodu očekávaného malého SUV s technikou nového Yarisu doplnila Toyota o malbu jeho siluety.

Toyota je sice největším výrobcem automobilů na světě, na evropských trzích však chybí v klíčové kategorii malých SUV. Už léta se však spekuluje o tom, že Toyota přece jen městské SUV na starém kontinentu nabídne. Nyní jeho příchod automobilka konečně oficiálně potvrdila.

Na bližší informace je ale japonský výrobce skoupý. Název nového kompaktního SUV, plánované výrobní objemy a harmonogram uvedení bude oznámen k pozdějšímu termínu, oznámila Toyota v oficiálním tiskovém prohlášení pro média.

„Tento model ještě podpoří úspěch Yarisu v Evropě a očekáváme, že tato vozidla budou společně do roku 2025 tvořit kolem třiceti procent evropských prodejů značky Toyota,“ říká k tomu Matt Harrison, výkonný viceprezident Toyota Motor Europe.

Harrison navíc přiznal, že novinka bude svébytným automobilem. „Na finální podobu již nebudete muset dlouho čekat a sami se přesvědčíte, že to není pouze Yaris s obkladovými panely karoserie a větší světlou výškou, ale zbrusu nové a výrazné SUV segmentu B s kompaktní a sportovní podobu i vlastní osobností,“ dodává viceprezident evropské divize Toyoty.

Design zatím naznačuje jedna zveřejněná skica siluety auta. Kdy „Yaris SUV“ uvidíme, zatím není jasné, nabízí se ale třeba březnový autosalon v Ženevě.

Vedle toho firma potvrdila očekávané. Automobil bude postaven na základech nové platformy TNGA GA-B určené pro malá vozidla, která debutovala v nové generaci Yarisu. Po jejím boku se pak SUV-novinka bude také vyrábět, konkrétně tedy ve francouzské továrně Valenciennes.

Právě Yarisu se týká související zpráva, že jeho výroba bude do budoucna probíhat též v kolínské továrně TPCA, po boku Toyoty Aygo. Japonská automobilka závod v Ovčárech nedaleko Kolína kompletně převezme, od ledna 2021 se stane jejím jediným majitelem, když získá podíl od svého partnera, Skupiny PSA. Tamější výrobu tak do budoucna bude mít na starosti výhradně japonská značka. Minimálně prozatím však bude v TPCA vyrábět také vozy pro Citroën a Peugeot.

Načasování výroby Yarisu v české továrně, objem investic a předpokládaný objem výroby budou teprve oznámeny. Už teď je však jasné, že se malý hatchback bude v TPCA vyrábět i ve verzi s hybridním pohonem.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud