Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota Supra dostane manuální převodovkou, ale má to malý háček

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 8. 2019 • 21:04
27
10
Zobrazit náhledy (27)
Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra Toyota Supra

Toyota Supra ve své nejnovější podobě míří k zákazníkům výhradně s automatickou převodovkou a manuální skříň není údajně v plánu, ale v Texasu se pracuje na nápravě.

Toyota Supra je koncipována jako sportovní vůz v té nejčistší podobě, bez kompromisů, snižujících celkovou radost a potěšení z jízdy. Puristé však přeci jen vidí jednu zásadní pihu na kráse tohoto kupé.

Třílitrový šestiválec totiž pohání zadní kola prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky. Spojení motoru s převodovku funguje bez chybičky a Supra vyniká rychlostí i ovladatelností, ale někomu pro dokonalou radost z řízení může přeci jen chybět manuální převodovka.

Toyota se prozatím nechystá k jejímu uvedení do nabídky výbavy modelu Supra, ale společnost European Auto Group se sídlem v San Antonio v severoamerickém Texasu na něm již pracuje. Tato firma se specializuje na prodej, servis a ladění vozů evropských značek a to včetně BMW.

Art Bartosik, majitel European Auto Group, v rozhovoru pro CarBuzz potvrdil, že v současnosti se v jeho firmě pracuje na zástavbě šestistupňové manuální převodovky do nového vozu Toyota Supra. Podle jeho slov mají práce na přestavbě trvat 30 až 45 dní a cena pro zákazníky společnosti je již nyní stanovena na 12.000 amerických dolarů (zhruba Kč) za díly i odvedenou práci.

European Auto Group se do výměny převodovek nepouští poprvé a má na svém kontě přestavbu Ferrari F430, u nějž nahradila převodovku F1 s pádly pod volantem šestistupňovým manuálem s tradiční kulisou a řadicí pákou. Stejnou úpravu pak tato firma připravuje i pro Ferrari 458 Italia.

Texaská společnost vedle výměny převodovky pro model Supra připravuje ve spolupráci s kanadskou firmou ProTuning Freaks, specializující se na úpravy vozů značky BMW, zvýšení výkonu motoru a to na 309 až 316 kW (420 až 430 k). Takové hodnoty nemají ohrožovat spolehlivost a životnost šestiválce, u nějž automobilka uvádí, že výkon motoru by se měl pohybovat okolo 250 kW (340 k).

Zdroj: CarBuzz, European Auto Group

Související články

Témata
15. 8. 2019 01:32
Re: Paráda...
To je mi jedno. Prostě sporťák má mít manuální převodovku, s automatem je prd zábava. To je jako jezdit závodní hru na PC na nejnižší obtížnost, projíždět zatáčky jak po kolejích 300 km/h. O ničem. Pomalu přeřadit, špatně přeřadit, to prostě k jízdě patří, člověk se pak má v čem zlepšovat. Jen točit volantem a mačkat jeden pedál a doufat, že automat udělá co čekám a ESP mě udrží na silnici? Btw. nejzábavnější auta nikdy nejsou dokonalá. Třeba svého času takový starý Nissan 300ZX biturbo, rezavý krám, ale neuvěřitelně zábavný. Nebo staré Capri s motorem z čehosi jiného, aby se korozí nezlomil, držely ho pohromadě 2 traverzy ale i tak dokonalé driftovací auto. Tato Toyota bude asi motorově dokonalá ale rozhodně nebude dokonale zábavná.
Avatar - pradeda777
14. 8. 2019 11:13
Re: Paráda...
Raději být exotem, než vyměklým, líným chlapem nebo teepplloouuššeem...... ;-)
Avatar - kari.laz
14. 8. 2019 08:36
Re: Paráda...
Evidentně je s manuálem a schopným jezdcem dost rychlé. Zkrátka auto pro ty co umí a co vědí co chtějí. Digi jezdec si pro to nepůjde.
Avatar - speedfred
14. 8. 2019 08:27
Re: Paráda...
....aj keď na druhej strane mi je čudné že v GT4 neponúkajú aj automat, keďže to auto je viac-menej zamerané na naháňanie desatiniek na okruhu.
Avatar - kari.laz
14. 8. 2019 05:54
Re: Paráda...
Zajímavé, že například Porsche do modelů 718 GT4 dává jen manuál, jelikož kupci o automat nestojí.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku