Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Fabrizio Giugiaro představuje koncept Parcour

David Bureš David Bureš 17. 7. 2013 • 16:22
29
Mnohé koncepty čeká jen život na výstavách bez pořádné jízdy. To však není případ supersportovního SUV Italdesign Parcour.

Automobilka Lamborghini je od roku 2010 většinovým vlastníkem designérského studia Italdesign Giugiaro. Zatím nejzajímavější spoluprací těchto dvou slavných italských značek je letošní koncept supersportovního SUV Parcour.

Italdesign Giugiaro Parcour je na rozdíl od mnohých jiných konceptů plně funkční, jeho autoři jej předvedli během jízdy vybraným novinářům, automobil se dokonce projel i na trati v Goodwoodu, kde během letošního ročníku Festivalu rychlosti bohužel havaroval. Samotnou havárii si můžete prohlédnout v přiloženém videu pod článkem.

Lamborghini v současnosti plánuje výrobu SUV vycházejícího z konceptu Urus. Italdesign však představil vlastní vizi takového auta, které je zajímavější než dílo z dílny samotné automobilky.

Parcour je totiž křížencem SUV a supersportu, o jeho pohon se stará uprostřed uložený desetiválec z Gallarda o výkonu 405 kW (550 k), jehož síla je posílána na všechna kola. Auto umožňuje jízdu i v lehčím terénu, což je demonstrováno na přiloženém videu.

Dvoumístný automobil navrhl místopředseda Italdesignu a syn Giorgetta Giugiara Fabrizio Giugiaro, který jej běžně používá. Britskému Autocaru Fabrizio sdělil, že jeho Gallardo nebylo vždy vhodné pro jízdu od moře do hor. Navíc chtěl autor zjistit, zda je možné zkombinovat prvky SUV a supersportu.

Specialitou designu Parcouru jsou vedle k nebi otevíraných dveří také oddělené sloupky karoserie, které zlepšují aerodynamiku auta. Sedadlo řidiče je pevně připevněno, ideální jízdní pozici řidič najde díky nastavitelnému opěradlu, pedálům a volantu.

Světlá výška se liší podle nastavení, vysoká může být 210 mm až 330 mm. Jízdní módy jsou čtyři – normální, offroad, pro jízdu na sněhu a pro jízdu na trati.

Související články

Témata
Avatar - flyboyeda
18. 7. 2013 14:00
Re: Názorná ukázka nepoužitelnosti super aut v praxi
:-)
Avatar - Hammunasakra
18. 7. 2013 13:41
Re: Názorná ukázka nepoužitelnosti super aut v praxi
:yes: >:D
Avatar - flyboyeda
18. 7. 2013 11:36
Re: Názorná ukázka nepoužitelnosti super aut v praxi
nejde mi vložit odkaz, do youtube zadejte Yeti vs Ferrari,nebo ŠKODA Yeti 2 TopGear

a je to 2:30
Avatar - flyboyeda
18. 7. 2013 11:34
Re: Názorná ukázka nepoužitelnosti super aut v praxi
https://www.youtube.com/watch?v=HQsRNfRK…
Avatar - flyboyeda
18. 7. 2013 11:33
Re: Názorná ukázka nepoužitelnosti super aut v praxi
odkaz ještě jednou

https://www.youtube.com/watch?v=HQsRNf… />
posuntě to na 2:30 ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku