Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Život s vodíkovou Toyotou Mirai je příjemný. A příští rok bude ještě jednodušší

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 1. 12. 2021 • 08:58
57
58
Zobrazit náhledy (57)
Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai

Letos jsem už podruhé zkusil vodíkové auto. Po Hyundaii Nexo se v redakci zastavila druhá generace Toyoty Mirai, která se na našem trhu již oficiálně prodává.

K prvnímu statickému seznámení se s Toyotou Mirai na českých značkách jsme byli přizváni v květnu. Nyní jsme dostali příležitost úvodního svezení, abychom si vodíkovou novinku osahali důkladněji a hlavně vyzkoušeli, jak jezdí.

A jak vás přesvědčí obsáhlé video přiložené výše, život s Toyotou Mirai umí být velmi příjemný. Posvítili jsme si nejen na prostornost vozu a jízdní vlastnosti, ale i spotřebu vodíku a náklady na jeden ujetý kilometr. Ale nebudu předbíhat, všechno podstatné zazní v samotném videu.

Teď si ještě dovolím splnit jeden restík. V době natáčení jsem ještě neměl potvrzené, kterak je to s prvními veřejnými čerpačkami vodíku v České republice. Otevírat se sice měly již letos – v Praze na Barrandově, v Litvínově a Brně – informace o nich však v jinak přesné mobilní aplikaci H2.Live chybí. A společnost Orlen Unipetrol následně potvrdila, že spuštění čerpaček se z důvodu zpoždění dodávek komponent z USA skutečně posunulo, konkrétně na jaro příštího roku. Od té doby by měl být život s vodíkovým autem v Česku zase o kus jednodušší.

Zatím lze u nás dopravní prostředky s palivovými články doplňovat pouze po předchozí domluvě na neveřejné čerpací stanici v Neratovicích. Ta však pracuje jen s tlakem 350 bar, zatímco Hyundai Nexo a Toyota Mirai „umí“ 700 bar. To v praxi znamená, že jejich nádrže naplníte jen z poloviny. Ostatně jsme si to před časem sami vyzkoušeli:

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
3. 12. 2021 16:40
Re: Super auto
Tak jasně, “urednim jazykem vesmiru je rustina”. , už třeba podle těch názvů ....
Apollo, ISS, Hubble, Pioneer, Mariner, Viking, Voyager, Giotto, Galileo, SOHO, NEAR, Mars Global Surveyor, Mars Pathfinder, Cassini/Huygens, Deep Space 1, Stardust, Hayabusa, Mars Express, Mars Exploration Rovers, Deep Impact, Mars Reconnaissance Orbiter, Lunar Reconnaissance Orbiter, Lunar Express, STEREO-A/B, Rosetta, MESSENGER, New Horizons, Phoenix, Kaguya, Dawn, Chang'e 1,....
Avatar - Barrichello
3. 12. 2021 13:05
Re: Super auto
krom těch ruských modulů tam vše ostatní vynesly americké space shuttle, ale po jejich konci zas všechno vynášely Protony a Sojuzy, než se zapojil Musk.

ISS je mezinárodní projekt, podílí se Evropa, Japonci, korejci....Akorát Čína si jede svou a Rusko plánuje taky svojí stanici. Po konci ISS už se na ničem společném podílet nechtějí
3. 12. 2021 09:54
Re: Super auto
ISS je puvodne kompletne rusky projekt, v podstate nahrada za MIR.

Kdyz se rozpadlo SSSR, amici evropa i japonci se bali, ze rusti vedci pujdou pracovat pro Irak, Severni Koreu atd. a tak zacala uzka spoluprace rusu s NASA (a ESA a JAXA) a mimo jine vzniknul projekt ISS, ktery mel zajistit, ze jsou tito lide necim dlouhodobe zamestnani.

Proto je taky asi pulka ISS kompletne ruske vyroby, proto ji tam vynaseli rusove a proto jeste nedavno zajistovali dopravu lidi na a z ISS pouze rusove.

Nez zacnes neco vykrikovat, mel by sis o tom nejdriv neco zjistit.
Takhle to podal Chris Hadfield, jeden z nejvetsich frajeru co NASA kdy mela, mel napr na starosti vyber a skoleni astronautu atd. A je to prave on, kdo astronauty uci, ze - cituji - “urednim jazykem vesmiru je rustina”.
2. 12. 2021 19:02
Re: Super auto
Ano, GLONASS měl zpoždění za GPS dobrých dvacet let

A v poslední době se rusům daří lítat na oběžnou dráhu kolem Země a taky rozbíjení satelitů
Avatar - Barrichello
2. 12. 2021 11:35
Re: Super auto
Přístí rok letí na měsíc sonda Luna 25.....

GPS maj systém Glonass.
https://cs.wikipedia.org/wiki/GLONASS

Zítra startuje z Kourou Sojuz STB s navigačními družcemi Galileo

8.12. startuje Sojuz MS-20 s komerčními turisty
21.12. má startovat z Plesecku třetí Angara A5
27.12. má z Bajkonuru startovat Sojuz 2.1.B s družicemi OneWeb