Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vodíkové Nexo je natankované: Jak dlouho to trvalo a jaký zbývá dojezd?

Ondřej Mára Ondřej Mára 21. 8. 2019
37
7
Zobrazit náhledy (37)
Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo Hyundai Nexo

Po zhruba 150 kilometrech, převážně na dálnici, jsme se dostali k další plnící stanici, kde se nám konečně podařilo naplnit tři nádrže testovaného Hyundai Nexo.

A hned na začátek si asi budeme muset nasypat popel na hlavu. Neúspěch naší první zastávky totiž nejspíš nespočíval v chybě terminálu, ale trochu kostrbatému a námi ne-tak úplně pochopenému postupu.

Po vložení karty nás totiž terminál opětovně vyzýval k jejímu plynulému vyjmutí, což jsme si ale automaticky přeložili jako vyjmutí pomalé. A právě v tomhle drobném nepochopení zřejmě spočíval problém. Když jsme totiž dorazili k plnicí stanici Shell v německém městě Monchengladbach, problém s nečitelnou kartou se opakoval.

Když jsme ale lehce frustrovaní neúspěchem vytáhli kartu z automatu rychleji, najednou vše fungovalo. Ověřili jsme si teorii ještě několika pokusy a nakonec zjistili, že automat je schopen s námi komunikovat v češtině. Po aktivaci plnící stanice pak skutečně stačilo jen připojit plnicí hadici, zkontrolovat její zajištění, zvolit tlak 700 barů a stisknout tlačítko Start.

Stanice nejdřív do vozu poslala jen malé množství vodíku, aby se ujistila o těsnosti připojení a zbývajícím množství vodíku v nádrži s kapacitou 6,33 kg. Po chvíli ale v plnění pokračovala a za cca pět minut bylo hotovo. Do auta jsme dostali 5,3 kilogramu plynu, což nás vyšlo na 50,35 euro - cca 1.300 Kč. Na základě průměrné spotřeby 1,3 kg na 100 km nám pak Nexo vypočetlo zbývající dojezd 578 kilometrů.

Jenže s tím asi ještě zahýbeme na německých dálnicích, kde hodláme auto pořádně prohnat a sledovat jeho spotřebu. Dokud jsme se totiž pohybovali ve městě a na předměstí, pohybovala se spotřeba okolo 1,1 kg/100 km. Po nájezdu na dálnice, kde stabilně držíme rychlost okolo 130 km/h, se však zvedla na 1,3 kilogramů.

Jak vlastně jede?

Samotný zážitek z jízdy nejspíš shrneme v samostatném článku, ale alespoň něco málo ve zkratce. Nexo se zatím chová jako normální elektromobil. Je příkladně tiché, podvozek je komfortně odladěn, řízení není zbytečně přeposilované a jízda s ním je vyloženě pohodová. Na rozdíl od řady prémiových elektromobilů sice nenabídne takové zrychlení a pocit vtažení do sedaček, rozhodně s ním ale nejsme za brzdu provozu. Když jsme navíc s plnou nádrží (konečně) deaktivovali Eco režim, Nexo citelně ožilo.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Koukám, že už jste dorazili do cíle
| 23. 8. 2019
Dneska jsem po cestě z práce viděl zaparkované"Vaše" Nexo (ono jich tolik v Čechách nejezdí, navíc toto bylo stříbrné s belgickou značkou, takových tu bude ještě méně) před centrálou Hyundai na Stodůlkách, takže sláva nazdar výletu. Ale i tak se těším na další povídání.
Avatar - Đawson
Re: Re: Re: Re: Za mě....
| 21. 8. 2019
achjo :-[]
Avatar - CICERO
Re: Re: Re: Za mě....
| 21. 8. 2019
Jéé Dawsonuv svět, aspon někdo mě má na starost… To víš, z lásky k Česku... :-) :D

Ale je fakt, žes na to kápl, medikaci mám změněnou a neboj je to vpořádku :* Jste moje zlatíčka 50% no... co není 100% to mě vždycky skolí...
Avatar - Đawson
Re: Re: Za mě....
| 21. 8. 2019
Priznavam se, ze i kdyz je pod kazdym clankem 50% prispevku tvych a je zabavne, jak nekdy komunikujes sam se sebou, malo kdy to ctu. Dneska sem udelal vyjimku a mam pocit, ze beres slabe prasky. Protoze to je i na trolla sila ;-)
Avatar - CICERO
Re: Za mě....
| 21. 8. 2019
Hindenburg? Ty nádrže se za tu dobu moc nezměnili... :P :D Jestli to chceš mít pod ***í, tak prosím, nikdo Ti nebrání... :-) A nakonec Ti zaspívá Mirai - možná v plamenech poznáš výhody ohnivé šou u ´´západní´´ toyoty… zlatá ´´Kojota Korela´´ Miraj = fakt nehraj

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku