Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen má nové logo. Jednoduché a dvourozměrné

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 10. 9. 2019 • 10:43
35
18
Zobrazit náhledy (35)
Logo Volkswagen Logo Volkswagen Logo Volkswagen Logo Volkswagen Logo Volkswagen Logo Volkswagen Logo Volkswagen Logo Volkswagen Logo Volkswagen Logo Volkswagen Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3

Volkswagen se rozhodl změnit v návaznosti na příchod elektromobilů svůj emblém. Revoluce se nekoná, v jednoduchosti je síla...

Německý koncern představuje na IAA ve Frankfurtu kromě produkční specifikace elektromobilu ID.3 také nový emblém – navíc důležité mateřské značky. Ten už svítí na výškové budově centrály ve Wolfsburgu. Dvě véčka v kruhu zůstávají. Ale logo vyniká svou jednoduchostí. Je totiž ploché, pouze dvourozměrné... Což představuje v dnešní digitální době trochu zvláštnost.


Design byl zredukován na opravdu nejzákladnější prvky. Souvisí s blízkou budoucností ve znamení elektřiny, ať se nám to líbí, nebo ne. Volkswagen se chce zviditelnit, proto do práce zapojil hlavně vlastní lidi, finální návrh se zrodil za pouhých devět měsíců. 19 interních týmů si přizvalo ke spolupráci sedmnáctku externích agentur, ale práce nebyly zadány přímo externímu návrhářskému studiu, jak to bývá nejen v automobilovém průmyslu obvyklé...

video


Je připraveno několik barevných variant, nejdůležitější jsou bílé emblémy s tmavě modrým pozadím pro prodejny i auta samotná. K této barvě se přidává i světle modrá, kombinace obou, vlastně všech tří odstínů a také černé logo na bílém pozadí.


Emblém dostanou jak tovární budovy a showroomy divize osobních automobilů, tak i užitkových vozů. Pochopitelně po celém světě. Nejdříve změna čeká Evropu, Čína bude následovat ještě letos v říjnu. Počínaje příštím rokem se přidají obě Ameriky a zbytek světa, hotovo by mělo být do začátku léta. Volkswagen momentálně působí ve 154 zemích. Architektonicky se ale stavby v interiérech měnit nebudou.


Volkswagen také připravil logo zvukové a ta malá na autech mají již brzy svítit. Nechce se navíc soustředit na perfekcionismus v pořizování firemních fotek, chce představit realistické situace, se kterými se klienti lépe ztotožní. Po desetiletích vystřídají v reklamách a prezentacích používané mužské hlasy ty ženské.

video


Zdroj: Volkswagen


Související články

Témata
7. 10. 2019 22:10
ID3 se mi ani trochu nelíbí,
chybí mu jakákoliv myšlenka, je to jen zaoblené nic. Takže doufám, že nové logo to VW nezazdí úplně jako se to stalo Pioneeru když vyměnil obecně známé logo s ohmem a ladičkou za podivně položený, rádoby dynamický nápis.
Avatar - Jaros71
11. 9. 2019 01:29
Logo ?
Za mne krok zpět... nelíbí. :no:
Avatar - eLzyx
10. 9. 2019 15:09
Re: Nový jednoduchý... Volkswagen
kvalitní auta? A to VW vyráběl kdy, prosím?
Avatar - Ja Prvni 123
10. 9. 2019 15:01
A tak je to spravne, tak to ma byt.
Setrit je potreba!
Vy kluci pitomy.
Nestacilo by to nacrtnout fixou na plech, pod zadnim steracem?
A moment - potrebuje auto vlastne zadni sterac? Staci mu dost usb zdirek, ne?
10. 9. 2019 13:31
Re: Pokrok
Asi určite.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku