Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen se v USA přejmenuje na Voltswagen. A nemá jít o žert

Ondřej Mára Ondřej Mára 30. 3. 2021 • 13:37
45
26
Zobrazit náhledy (45)
Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4 Volkswagen ID.4

Období aprílových žertů je za dveřmi, jenže zpráva o přejmenování amerického zastoupení značky Volkswagen je seriózní.

Americká média, včetně CNBC, nedávno upozornila na únik tiskové zprávy automobilky Volkswagen, která měla oznamovat přejmenování amerického zastoupení značky na „Voltswagen of America“. Zpráva měla z webu automobilky rychle zmizet, jenže krátce nato se objevila znovu, aniž by byla znovu stažena. 

Tisková zpráva, která byla původně omylem zveřejněna již 29. března, měla podle CNBC oznamovat, že ke změně názvu dojde během května tohoto roku. Přejmenování na Voltswagen by pak mělo být dalším symbolem a závazkem automobilky k dalšímu rozvoji v oblasti elektromobility.

Automobilka současně s novým názvem představila i nové logo, určené výhradně pro elektromobily. Ty by tak mohly nést tradiční logo VW a plaketku Voltswagen, zatímco tradiční modely se spalovacími motory by měly nést pouze klasické logo automobilky.

Datum zveřejnění tohoto úniku informací samozřejmě nahrávalo spekulacím o předčasně odhaleném aprílovém žertu, CNBC i další americká média se však oháněly potvrzením zpráv o přejmenování od nejmenovaných zdrojů ze zázemí automobilky. Volkswagen následně změnu oficiálně potvrdil.

Zajímavý je však fakt, že kolegové z Motor1 si dali tu práci zjistit, že americká patentová kancelář ani světová organizace pro ochranu duševního vlastnictví zatím neeviduje žádné aktivní ochranné prvky pro název Voltswagen.

V souvislosti se změnou názvu automobilky se však sluší připomenout rok 2003, kdy se německé město Wolfsburg, ve kterém automobilka Volkswagen sídlí, dočasně přejmenovalo na Golfsburg, což byla jedna z akcí k propagaci odhalení páté generace modelu Golf.

Související články

Témata
1. 4. 2021 01:20
Plně dotykové ovládání se začíná projevovat...
https://www.autoforum.cz/…aci-na-nejlepsi/
Avatar - Blue Sun
31. 3. 2021 10:06
Re: Tým Nemcom...
Proč? Prostě vtipně povedený marketing na hře se slovy. Nedělej důchodce.
Avatar - Blue Sun
31. 3. 2021 10:05
Re: a proč ne?
A proč smutné? Že děcka neslintají z plechovýho nesmyslu na čtyřech kolech? To je strašné, úplný konec civilizace, to svět nepřežije.
31. 3. 2021 09:03
Re: a proč ne?
Opravdu smutné... :-( :no:
31. 3. 2021 08:56
Re: Chytré a Čech se může podělat
Zaujimalo by ma ako by ti to pomohlo? Ked som raz z dlhej chvile prepocitaval formu znecistenia a vztiahol to na prepravenu hmotnost a vzdialenost tak mi vyslo, ze najvecsia kontajnerova lod na svete je ekvivalentom cca 30-300 beznych aut. Ten 10nasobny rozptyl sposobuju neexaktne cisla na vstupe, ktore sa dohladat nedaju. Pre orientacnu predstavu to ale uplne staci a zaver je, ze aj ked produkuju neuveritelne svinstvo, tak je to menej ako prd vo vetre v beznej priemernej ulici prakticky kdekolvek na svete. Este s tym rozdielom - ze tie lode prazdne a bezdovodne nejazdia. Ale ludi, co jazdia autom aj ked nemusia nie su stovky ani tisice, ale nasobne viac

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku