Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen spustil výrobu motorů v nové továrně v Rusku

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 7. 9. 2015 • 19:26
5
57
Německý automobilový koncern Volkswagen dnes zahájil výrobu motorů v nové továrně v Rusku. Firma tak upevňuje svou pozici na ruském trhu, který podle ní navzdory současnému útlumu nabízí dlouhodobý potenciál.

Nová továrna pro výrobu motorů stojí vedle závodu pro montáž automobilů v ruském městě Kaluga, zhruba 150 kilometrů jižně od Moskvy. Továrna má kapacitu 150.000 motorů ročně. Bude dodávat motory do automobilů Volkswagen Polo a Škoda Rapid, později také do vozů Volkswagen Jetta, Škoda Octavia a Škoda Yeti.

"Děláme vše, co je v našich silách, abychom v dlouhodobém horizontu posílili svou pozici na (ruském) trhu," uvedl člen představenstva Volkswagenu Thomas Schmall. Firma v roce 2012 oznámila, že do ruské továrny na výrobu motorů investuje zhruba čtvrt miliardy eur (téměř sedm miliard korun).

Ruský automobilový trh se loni po letech silného růstu zhroutil pod tlakem sestupu ekonomiky do recese v důsledku propadu cen ropy a západních sankcí. Ruské podnikatelské sdružení AEB odhadlo, že letos se prodej aut v Rusku sníží o 36 procent po loňském desetiprocentním poklesu.

Prodej automobilů v Rusku je nyní zhruba poloviční ve srovnání s roky 2012 a 2013. Tehdy Rusko v některých měsících vystřídalo Německo na pozici největšího automobilového trhu v Evropě, zatímco nyní mu patří až pátá příčka.

Prodej automobilů značky VW se v prvních sedmi měsících letošního roku v Rusku meziročně propadl o 44 procent. Volkswagen však tvrdí, že jeho investiční plány v Rusku zůstávají beze změny díky dlouhodobým vyhlídkám místního trhu.

Související články

Témata
8. 9. 2015 11:02
Re: Opet odpadový zpusob prezentace informací na ACZ
To máš samozřejmě pravdu, ale ACZ pro mne není zpravodajský web, nikdy jím nebylo. Dříve tu bylo zpráv pomálu, teď sice honí objem, ale kvalita tam není. Přijde mi, že tu například bývalo mnohem více špionážních fotografií (které nahradily malůvky od X-Tomi a spol.). Spíš než sporadické a řekněme nevyvážené (což do značné míry plyne z té sporadičnosti) zpravodajství mi více vadí "zprávy" o ničem a vaření z vody. Akceptuji, že tu není všechno, ale když už tu něco je, rád bych, aby to stálo za přečtení.

Za předpokladu, že o její výstavbě dříve informovali. ;-) Narážel jsem na konzistentnost.
Re: Světové automobilky opouštějí Rusko, prodeje klesly o tř
Nicco, chápu ze jako uznávaný plácal (viz nesmysly co píses o Rusku) jsi nemohl spát. Ostatne to není poprvé co se na ACZ objevily nesmysly tvého autorství.
8. 9. 2015 10:14
Re: Světové automobilky opouštějí Rusko, prodeje klesly o tř
Jo tak to je Gilgit? A ja jsem nespal jak me setrel nejaky uznavany odbornik na Indocinu.
Re: Opet odpadový zpusob prezentace informací na ACZ
Vsak já si za svým názorem stojím, Brojlere.
Re: Opet odpadový zpusob prezentace informací na ACZ
Ne. Upozornení na kecala jménem bojler.
Články odjinud