Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW Eos zůstane bez přímého nástupce

29. 11. 2012 • 04:08
17
18
Zobrazit náhledy (17)
Volkswagen Eos Volkswagen Eos Volkswagen Eos Volkswagen Eos Volkswagen Eos Volkswagen Eos Volkswagen Eos Volkswagen Eos Volkswagen Eos Volkswagen Eos Volkswagen Eos Volkswagen Eos
Kupé-kabriolet to má u Volkswagenu spočítané. V kurzu budou (opět) plátěné střechy.

Autosalon v Los Angeles je místem světové premiéry Volkswagen Beetle Cabrio. Po Golfu Cabriolet se jedná už o druhý současný Volkswagen s plátěnou střechou a německá automobilka má v nabídce ještě jeden otevřený vůz – kupé-kabriolet Eos.

Na jeho adresu pronesl Klasu Bischoff, šéfdesignér značky, důležitou poznámku: „Eos zůstane bez nástupce, až ukončíme prodej současné generace. Obliba plechových skládacích střech dnes klesá, a abych byl upřímný, vůbec mi to nevadí.“

Stylisté pod jeho vedením ale pracují na návrzích jiného modelu – velkého čtyřmístného kabrioletu s plátěnou střechou. Podle Bischoffa by takový vůz do portfolia Volkswagenu skvěle zapadal, problémem je pouze zaplněná kapacita koncernových továren.

Eos se vyrábí v Portugalsku, společně s modely Scirocco, Sharan a SEATem Alhambra. Kupé-kabriolet kombinuje techniku Passatu a Golfu, má svébytný design a motory o objemu 1,4 až 2,0 litru. Vyrábí se od roku 2007, loni prošel výrazným faceliftem.

Témata
30. 11. 2012 20:20
Re: Škoda
A já zase jenom, že Volvo a spol. jsou jiná třída a psal jsme o mainstreamu, jetsli chápeš ten rozdíl......mainstream doplácí na krizi právě "odchodem" podobných modelů, premie si je udrží. To snad pochopí každý, navíc porovnávat Eos s BMW, Volvem, Mercedesem či lexusem je zcela mimo mísu.

Psal jsme jasně o přímých konkurentech (jsou vyjmenovány v závorce...), takže zase typická hádavost a snaha o konfontaci za každou cenu při ignoraci a hlavně schopnosti pochopit, co chtěl dotyčný sdělit.

No, tvůj boj, tvůj problém........
30. 11. 2012 18:53
Re: Škoda
já jenom, že pán tvrdil, že se už (skoro) žádné cc nedělají...
30. 11. 2012 18:39
Re: Škoda
S BMW a Volvem souhlasím, asi nejhezčí CC na trhu. Ale jsou o třídu výš (no dobře, to je trochu diskutabilní, Eos není zrovna Golf s pevnou střechou, ale není to ani otevřený Passat) a za trošku jiné peníze. No a 308 je v mých očích bachratá. Podle mne je u kompaktních čtyřmístných aut lepší volbou plátno.
30. 11. 2012 18:34
Re: Škoda
Mají 308cc, Volvo má (alespoň designově) úžasnou C70. BMW bude mít čtyřkové kabrio s plechem. Pak je tu samozřejmě Lexus IS. EOS je z těch jmenovaných podle mého nejošklivější.
30. 11. 2012 11:07
Re: :-(((
Ked sa kazda znacka predava najlepsie na domacom trhu, tak je jasne, ze juzanske znacky budu mat vacsi odbyt kabrii nez severske.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud