Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW přiznal, že elektromobily původně dělal proti své vůli

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 18. 3. 2020 • 17:54
25
17
Zobrazit náhledy (25)
Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID. R Volkswagen ID. R Volkswagen ID. R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID. R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R Volkswagen ID.R

Automobilka VW se pasovala do role průkopníka elektrifikace. To ale nutně neznamená, že se do bateriových vozů pouštěla s nadšením.

Již pár let se v souvislosti s Volkswagenem hovoří hlavně o elektromobilech. Začalo to nespočtem konceptů rodiny ID. a pokračovalo prvním moderním elektromobilem ID.3, jakousi elektrickou obdobou kompaktního hatchbacku Golf. Tím ale VW nekončí, co nevidět chystá crossover ID.4, návrat ikonického minibusu či malé modely ID.1 a ID.2. A všechny samozřejmě na elektřinu.

Plány automobilky pro příští roky nejsou vůbec skromné. Do roku 2029 chce na trh uvést 75 nových elektromobilů a 60 hybridů. Jak ale dnes naznačil lídr sportovní divize Volkswagen R Jost Capito, elektromobily nebyly tématem číslo jedna dobrovolně.

Capito přiznal, že do jejich stavby se Volkswagen před časem pustil hlavně kvůli snížení flotilových emisí a ne úplně z vlastní vůle. Řeč je o prvních elektrických pokusech moderní éry - Volkswagenech e-Golf a e-Up.

„Vždycky jsem si myslel, že elektromobily budou aktuální, až budu v důchodu. Jsem čistý petrolhead,“ uvedl v rozhovoru pro britský Autocar. Jedním dechem však dodává, že dnes už Volkswagen nestaví elektromobily proti své vůli, ale protože v nich našel smysl.

Muži zodpovědnému za ostřejší modely VW je už teď jasné, že ani tomuto segmentu se elektrifikace nevyhne. Naznačuje to ostatně už elektrický závodní speciál Volkswagen ID.R, jenž v průběhu loňského roku zaznamenal několik světových rekordů včetně toho na hoře Pikes Peak.

Související články

Témata
Avatar - WinDiesel
19. 3. 2020 13:33
Re: Neverim
Jo je to protimluv, pokud někdo zákon neušije na míru třeba i kriminální činnosti.
Avatar - Ada je zase tady
19. 3. 2020 08:48
Re: Není divu...
A jakou kapacitu má po 10-ti letech akumulátor ve tvém notebooku? :-!
Avatar - Ada je zase tady
19. 3. 2020 08:47
Re: Není divu...
Zajímavost:

...Zajímavým zjištěním byla také teplota vody v místě existence tohoto pozdně křídového živočicha. Ta vědcům vyšla na celých 40 °C v období léta a na víc než 30 °C v období zimy. Oceány tedy byly před 75 miliony let podstatně teplejší než dnes (průměrně 25 až 29°C).[4] To odpovídá celkové globální povrchové teplotě v té době, která byla v průměru asi o 2 až 4 °C vyšší než dnes.[5] ...

http://www.osel.cz/…mel-372-dnu.html
19. 3. 2020 08:46
Re: Není divu...
Můžeš mě dát zdroj toho že baterie v moderním elektromobilu bude za 10let nepoužitelná? Protože jak oficiální tak neoficiální statistiky říkají něco jiného.
19. 3. 2020 07:42
Re: Neverim
Je to logické. Bez zisku nemůže nikdo dlouhodobě fungovat a zaměstnávat lidi.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud