Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW s cenami spadne na úroveň Dacie. Aby lépe odolal nevyhnutelnému

ČTK
Diskuze (99)

Největší evropská automobilka Volkswagen bude vyvíjet levné elektromobily, aby mohla lépe konkurovat čínským výrobcům. Cílem je vyrábět elektromobily pro evropský trh v ceně kolem 20.000 eur (490.000 Kč, podobně jako Dacia Spring ve vyšší výbavě, pozn. red.).

Světová premiéra je plánována na rok 2027. Automobilka se svým oznámením přišla poté, co začátkem měsíce zkrachovala jednání o spolupráci na tomto projektu s Renaultem.

„Je to základní úroveň elektrické mobility z Evropy pro Evropu," uvedl generální ředitel Volkswagenu Oliver Blume. „Tímto se jasně hlásíme k Evropě jako průmyslové lokalitě, k evropské průmyslové politice a v konečném důsledku jednáme v zájmu evropských zákazníků," dodal.

Rozhodnutí přichází v době, kdy se do Evropy derou čínští konkurenti, aby získali podíl na trhu a zaútočili na zavedené evropské výrobce automobilů na jejich domácí půdě. Řada z čínských firem má až o 30 procent nižší výrobní náklady než jejich západní kolegové.

Video se připravuje ...

Volkswagen minulý týden uvedl, že evropský průmysl má dva až tři roky na to, aby se připravil na konkurenční hrozbu. Varoval, že jinak je ohroženo přežití odvětví, napsala agentura Reuters.

Šéf značky Volkswagen Thomas Schäfer uvedl, že navzdory nízké ceně bude plánovaný základní model stanovovat standardy v oblasti technologií, designu a kvality. Dodal ale, že elektromobilita z Evropy pro Evropu může uspět pouze s politickou podporou a konkurenceschopnými rámcovými podmínkami.

ČTK
Diskuze (99)

Doporučujeme

Avatar - twistedTSD
1. 6. 2024 18:28
Re: Tak o elektromobilu
Aha, a koho to zajímá?
Avatar - twistedTSD
1. 6. 2024 18:27
Re: Tak o elektromobilu
Ježkovy zraky, Enyaq za 899 má baterii odpovídající Renaultu Zoe, a Spring není auto.
Avatar - twistedTSD
1. 6. 2024 18:24
Re: Tohle nesmíme dopustit!
Lidi nechtějí slyšet, že kritika překotných změn, které jsou nám prezentovány, je bulvár a hybridní válka. Chtějí slyšet, jestli je pravda, že jim nafta do jejich ovce, na které jsou závislí, zdraží o 13 Kč na litr. Pokud ano, tak chtějí slyšet, jak přesně zamezíš tomu, aby přišla další vlna inflace, a jak budou vycházet s už dnes napnutým rozpočtem. Je to pro ně zásadní informace a pokud na ni nejsi schopen reagovat, nezachráníš to žádnými žvásty o demokracii a populismu.

A hlavně, pokud se ukáže, že měli populisté a extrémisté pravdu, tak jsi právě vydláždil cestu směrem k nové totalitě a nebude ani net zero ani demokracie.
Avatar - twistedTSD
1. 6. 2024 18:03
Re: Tohle nesmíme dopustit!
Je to zkratka. Ano, zakazujeme spalovací motory, protože si myslíme, že tím zachráníme planetu. Tím se pro ten zákaz argumentovalo, to je univerzální protiargument proti jakékoli kritice. Ano, jistě, jedná se o jedno z bezpočtu opatření, které mají zachraňovat planetu.
Avatar - twistedTSD
1. 6. 2024 17:56
Re: Tohle nesmíme dopustit!
Asi nerozumím, jak za propad naší životní úrovně může UA nebo USA.