Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW Santana pro čínský trh: Passat s geny Rapidu

30. 10. 2012 • 00:55
13
17
Zobrazit náhledy (13)
Volkswagen Santana Volkswagen Santana Volkswagen Santana Volkswagen Santana Volkswagen Santana Volkswagen Santana Volkswagen Santana Volkswagen Santana
Volkswagen odhalil novou generaci svého čínského bestselleru. Kořeny modelu Santana sahají až do Mladé Boleslavi.

Sedan Volkswagen Santana je jedním z nejúspěšnějších a také nejdéle vyráběných aut v Číně. Dnes má tato značka na kontě už 4 miliony prodaných aut, ke kterým se dopracovala od roku 1985 (s velkou modernizací v letech 1995 a 2004). Brzy se klasický tříprostorový vůz vycházející z Passatu druhé generace dočká nástupce.

Tentokrát ale nejde o recyklaci starého modelu, naopak pro Čínu vznikl sedan zcela nový. Základ je společný se Škodou Rapid, která se u nás prodává od října. Asijský model Volkswagenu se ale liší (stejně jako připravovaný čínský Rapid) řešením zádě – místo pětidveřového liftbacku jde o klasicky sedan se zkráceným zadním sloupkem.

Dalšími rozdíly mezi VW a Škodou jsou přední světla a maska chladiče, zadní světla nebo tvar nárazníků. Vše bylo upraveno tak, aby Santana připomínala aktuální provedení modelu Passat. Změnil se i interiér, volkswagenovsky upravený design palubní desky doplnil přístrojový štít z hatchbacku Polo.

Nový VW Santana bude vznikat v automobilce Shanghai-Volkswagen, kde se bude vyrábět také Škoda Rapid. Německá automobilka připravuje ještě jeden stejný nebo hodně podobný model, a to VW Jetta vyráběný v druhé čínské továrně FAW-VW.

Nabídka specificky čínských sedanů od Volskwagenu dále čítá modely Lavida, Polo Jingqu, Santana Vista a Passat Xinlingyu. Naše Jetta se v Říši středu prodává jako VW Magotan, evropský Passat nese název VW Magotan.

Související články

Témata
21. 4. 2013 11:13
Re: Tento model by sa uživil aj v Európe
Jo to by se ale musely škodovky dobře prodávat na největších evropských trzích, dobře je na tom jen v Německu, zatímco Británie, Francie, Itálie, Španělsko nic moc.
11. 3. 2013 12:22
Re: chyba v poslednej vete
Dobrý den,

v Číně se Jetta prodává pod názvem Sagitar a Passat pod názvem Magotan.

Passat LingYu vychází z předchozí varianty passatu (první Superb)...

PS: pro inspiraci se můžete podívat zde: [odkaz]
1. 11. 2012 01:58
chyba v poslednej vete
" Naše Jetta se v Říši středu prodává jako VW Magotan, evropský Passat nese název VW Magotan."
1. 11. 2012 01:18
Re: Pane Vaverko, prosím o opravu chyby
Označení modelu může být/ může se stát značkou. Je to věc marketingu. Může to působit matoucím dojmem, hlavně pro člověka, který ten trh nezná a jen těžko může posoudit, jak je co vnímáno, jak se s čím pracuje. Mluvím obecně, nehájím konkrétní použití, protože o čínském trhu nemám ani páru.
BraVWo
Koncern VW prodává, rendlíci jen čumí :yes: Než rendlíka, tak raději nějaký Wang Dong >:-[]

PS: rád bych v EU viděl prodlouženou verzi Škody Yeti, která vznikla pro čínský trh

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku