Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Výrobní haly Continental Barum: Navýšení kapacity

Petr Dalecký Petr Dalecký 17. 4. 2017
7
3
Zobrazit náhledy (7)
Vybavení haly CVT2 si pozorně prohlédli další hosté Při slavnostním otevření nechyběl ani zajímavý doprovodný program související samozřejmě s pneumatikami
Po více než třech letech postupných úprav byla v Otrokovicích slavnostně otevřena výrobní hala. Produkce nákladního obutí má letos překonat milion kusů.

Pro výrobu nákladních a autobusových pneumatik společnosti Continental Barum v Otrokovicích nastal nedávno den D. Výrobní hala CVT2 prošla od roku 2013 výraznou rekonstrukcí, rozšířením a instalací nových výrobních technologií, které odpovídají moderní průmyslové výrobě.

Až 1,6 milionu ročně

Před dvěma roky byl vylisován první kus při zkoušce vulkanizačních lisů a o rok později pak první sériově vyrobený plášť. Náběh nových technologií probíhal postupně až do současné finální podoby. Konfekce a lisovna vyrábí nonstop ve čtyřech směnách. Provoz přípravy polotovarů produkuje tak, aby pokryl požadavky následujícího výrobního kroku. Momentálně je plánováno v nové výrobní hale sedmdesátiprocentní využití kapacit, na plný výkon by mělo dojít letos. Plné využití výroby nákladních pneumatik má přinést až 1,6 milionů kusů za rok.

Continental Barum loni vyrobil, kromě 21,1 milionů kusů osobních, 919.000 kusů nákladních a 119.000 industriálních pneumatik. Ve výrobě nákladních pneumatik bude letos překonán milion vyrobených kusů, což v porovnání s rokem 2005 znamená téměř trojnásobný nárůst produkce.

Současný sortiment 22,5“ pneumatik se stává dominantním ve struktuře produktů pro nákladní vozidla a bude tvořit okolo 40 % celkového objemu výroby.

210 km pneumatik

Libor Láznička, jednatel společnosti Continental Barum, přivítal přítomné hosty a připomenul důvod slavnostního setkání následovně: „Pokud bychom 700.000 pneumatik, které zde vyrobíme, postavili k sobě a vytvořili z nich řadu, tato linie by měla 210 kilometrů.“

Slavnostní otevírací ceremoniál proběhl za účasti význačných hostů, mezi nimi ředitelé i jednatelé dodavatelských a partnerských společností a zástupci regionálních statutárních orgánů. Z vedení kraje na slavnostní otevírání přijel hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák, který Lázničkovi předal nejvyšší ocenění, jež může udělit, a to záslužné vyznamenání druhého stupně jako výraz uznání a poděkování za dlouhodobý přínos pro Zlínský kraj. Při této významné příležitosti také hejtman Mišák udělit společnosti Continental Barum pamětní medaili za dlouhodobý přínos pro rozvoj Zlínského kraje.

Zahraniční hosté

Z vedení divize Tires koncernu Continental se slavnostního otevření zúčastnil výkonný viceprezident Andreas Esser, Constantin Batch (viceprezident pro nákladní pneumatiky regionu EMEA), šéf výroby nákladních a autobusových pneumatik Thierry Wipff a mnoho dalších, kteří byli součástí projektového týmu.

Nejvyšší zástupce koncernu Continental Andreas Esser se v projevu věnoval zdvojení výrobních kapacit nákladních pneumatik díky zprovoznění nové haly. Hlavní důraz při výrobě je kladen na kvalitu. Esser také později připomenul: „Otrokovický závod vyhrál již třikrát v celokoncernovém hodnocení kvality a získal ocenění za kvalitu pneumatik pro nákladní vozidla a autobusy. Pro evropský trh je společnost a její produkty nenahraditelné.“

Constantin Batsch zmínil tradici značky Barum nejen na českém trhu a její důležitost v rámci portfolia všech produktů Continental. Označil ji za strategickou značku a připomněl, že letos byla představena nová kompletní řada nákladních pneumatik Barum. Pravidelným návštěvníkem otrokovického závodu je Thierry Wipff, který minimálně čtyřikrát do roka pneumatikárnu navštíví a zná se se všemi členy projektového týmu. Proto jeho poděkování bylo zvlášť osobní.

Po projevech už mohlo dojít ke slavnostnímu otevření haly přestřižením pásky a celá výprava hostů a pracovníků otrokovického závodu shlédla nové výrobní prostory a hlavní technologické procesy. Zajímavostí byl také tahač obutý v pneumatikách Continental v rozměru 315/80 R 22.5, které se vyrobily právě v hale CVT2. Závěr výrobní exkurze byl ukončen občerstvením a krátkým kulturním programem.

O projektu

Do realizace projektu Brownfield Otrokovice byla investována plánovaná částka 164,8 milionů eur (téměř 4,2 mld. korun). Společnost nyní postupně zvyšuje produkci pneumatik v segmentu CVT – což jsou pneumatiky pro nákladní automobily a autobusy. Celkově získalo práci v modernizované výrobní hale 130 nových zaměstnanců.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - radohanno
Hejtman Mišák
| 17. 4. 2017
Ona ta hala se otvírala už loni...Ta zpráva je buď stará a nebo to ten rádoby novinář převzal odněkud i s chybou??? Pokud by byl zájem je tam spoustu volných míst... >:D
Avatar - King of the road.
Hejtman Mišák
| 17. 4. 2017
Asi Jíří Čunek má jiné důležitější starosti.
Hejtman Mišák
| 17. 4. 2017
To s tím hejtmanem Mišákem myslíte vážně? A prezidentem je Václav Klaus nebo snad Gustáv Husák?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku